ХХІ століття диктує нам свої закони. Ми стали більш трепетно ставитися до навколишнього середовища, оскільки не знаємо, як відповість нам природа на наші постійні спроби її експлуатувати. Питання зі сміттям є досить гострою і складною проблемою.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Першим важливим кроком у вирішені цієї проблеми, є його сортування. Борсуківська об’єднана територіальна громада зробила уже цей крок. Вперше в районні ми ініціювали встановлення бочок для сортування сміття. Бочки для скла та сітки для поліетилену встановлені в усіх селах громади. Відповідальність за організацію сортування лежить не тільки на державі, а й на жителях громади. Кожен із нас повинен долучитися до збору кожного окремого виду сміття. Багато хто, його спалює, але це є лише тимчасовим виходом з ситуації. За статистикою одна людина стає джерелом 400 кг сміття, сім’я з 4-х чоловік – 1600 кг. Щоб якось зупинити цей процес забруднення середовища потрібно навчитися правильно сортувати та використовувати вторинно.
- Вдома складати сміття у два окремі контейнери: для органічних (їжа та інше) та неорганічних (усе, що можна переробити у вторинну сировину) відходів.
- Сміття зі скла, паперу, пластику та металу викидати у спеціалізовані контейнери.
- Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки, склобій у пункти прийому вторинної сировини
- Перед візитом у магазин взяти з собою еко-сумку (торбинка з цупкої матерії), аби щоразу не купувати поліетиленові пакети.
- Батарейки та енергозберігаючі лампи не викидати у смітник, а здавати у найближчі пункти прийому (заправки КЛО, мережа магазинів Watsons, Оперативно-рятувальна служба)
Доречним буде правило Маленького Принца: «Прибрався сам уранці – ретельно прибери й свою планету».