Із 18 років українці мають право йти в армію за власним бажанням, а в 20 років – обов’язковий призов в армію. Згідно зі ст. 23 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” термін служби в армії становить 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти і 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра, – пише Знай.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту в зоні АТО. Цей момент прямо прописаний у військовій доктрині України. Солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті в бойових операціях, повідомляє заступник начальника Генштабу.
Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову, але спочатку солдат все одно повинен буде пройти спеціальне навчання, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами.
Звичайно, якщо в країні буде оголошена чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції.
Вимоги до кандидатів для служби за контрактом: вік від 18 до 60 років (для жінок – від 18 до 50 років). У кандидата не має бути судимостей за вчинення тяжких злочинів.
Майбутній військовий повинен мати базову середню освіти і бути придатним до служби за станом здоров’я.
Контрактники мають право на збереження робочого місця, посади і середнього заробітку, якщо вони прийняті за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці.
Також повідомляється, що військовослужбовці та члени їх сімей будуть забезпечуватися службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства.