Зима – це довгоочікуваний період для любителів рибалки. У цей період рибалити можна з ранку до пізнього вечора, тому що тоді риба переважно клює активно весь день.
Один з найпопулярніших і найдієвіший спосіб ловлі хижака зимою, який не вимагає великої трати грошей, чи енергії є жерлиця.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Така риболовля завжди відрізнялася своєю результативністю. До того ж, результатом такої риболовлі є великі екземпляри щуки, окуня, судака, жереха і іншої хижої риби.
Це пасивний вид риболовлі, що не вимагає постійного контролю снасті.
В якості живця використовуються маленькі рибки різних видів, головне, щоб екземпляр був живий і активний. Найоптимальніші розміри живця від 7 до 10-ти см.
Саме тому, найголовніше в ловлі на жерлицю – це живець. Проте пам’ятайте, що не всі наживки можна використовувати. Застосування живої насадки – живця на любительських знаряддях лову дозволяється з числа видів риб, не перерахованих в додатку «Правил любительського і спортивного рибальства» (посилання на наказ)
(http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0269-99/print1424762073961826 )
Додаток до п.4.11 Правил любительського і спортивного рибальства Мінімальні розміри (в см) риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 229 ( z0819-01 ) від 01.08.2001)
Так, наприклад заборонено використовувати такі наживки як лящ, карась, плітка, сазан та ін.
Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області нагадує про заборону лову водних біоресурсів на зимувальних ямах (посилання)
Тернопільський рибоохоронний патруль звертається до всіх громадян, у разі виявлення фактів порушення правил рибальства повідомляти на цілодобову «Гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (0352) 27-70-34 та (097) 427-85-95.