Віктор Овчарук: «Ми ставимо собі амбітні, сміливі завдання, які покращують якість життя нашої громади»

Опубліковано:
31 Січня, 2018

Завдяки плідній роботі та підтримці голови Тернопільської обласної ради спільно з депутатським корпусом упродовж 2017 року вдалось реалізувати ряд важливих ініціатив, які серйозно розвинули галузь охорони здоров’я на території нашого краю.

Так, за останні 12 місяців влада області виділила значні суми, котрі були спрямовані на закупівлю медичного обладнання, здійснення реконструкцій низки медичних закладів або ж відкриття нових, які тепер можуть конкурувати по якості надання медичних послуг із європейськими.– Отримавши мандати довіри від виборців у 2015 році, ми поставили собі амбітну, сміливу мету – відкрити в області найсучасніший інноваційний медичний центр з новітнім обладнанням. Багато хто не вірив у реальність таких масштабних планів. Нам дорікали  нестачею коштів, малими бюджетами, відсутністю фахівців тощо. Проте, докладаючи чималих зусиль,  ми зробили вже багато та продовжуємо рухатись далі, -розповідає Віктор Овчарук.

– За 2017 рік в галузі охорони здоров’я вдалось зробити чимало. Зокрема, відкрити надсучасний Центр політравми на базі Тернопільської обласної університетської лікарні. Які послуги він надає?

–  Минулий рік в області завершився відкриттям Центру політравми з інноваційним обладнанням. В ньому повністю реорганізували приймальне відділення, до складу якого увійшли: відділення інтенсивної терапії для хворих з полі травмою; операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань при скелетній, черепно-мозковій травмах та травмах грудної клітки, органів черевної порожнини;  відділення ортопедичного стаціонару з операційним блоком на 4 операційних. Усі ці відділення укомплектовані найсучаснішим обладнанням, що дає можливість виконувати високотехнологічні хірургічні втручання у пацієнтів з переломами кісток тазу, хребта та кінцівок. Окрім того, в структурі стаціонару працює підрозділ реабілітації, що займається реабілітацією пацієнтів з перших днів їх поступлення після отримання травми і до повного одужання. Також  є відділення стаціонару торакальної хірургії, нейрохірургії, абдомінальної та судинної хірургії. Загалом відкриття Центру політравми – це своєрідний апофеоз  зробленого у галузі охорони здоров’я. Усі вкладені кошти та витрачені зусилля недаремні. До слова, на реконструкцію було використано 4 400 000 гривень із бюджетних коштів, а також 1 мільйон 500 000 гривень – позабюджетних коштів, – ділиться досягненнями  Віктор Овчарук.

– А яка ситуацію із районними закладами?

– В цілому, в галузі охорони здоров’я на території Тернопільської області було зроблено чимало. Зокрема, ми впровадили сучасну систему та відкрили мультимедійну оперативно-диспетчерську службу на базі центру екстреної медичної допомоги. Саме такий крок тепер допомагає рятувати життя важких пацієнтів. Також у Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні-реабілітаці ми урочисто відкрили відділення з наступними процедурами: підводний витяг хребта під нахилом (кут 450), киснева, озонова та гідромасажна ванни , 4-х камерна ванна для рук і ніг, а також відділення CPAP(сіпап) терапії для лікування апное сну. В той же час у Збаразькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги запрацював електронний реєстр тощо.

– Яких нових позитивних змін можуть очікувати тернополяни в галузі медицини?

– Днями відбудеться ще одна подія, яку Тернопільщина чекала вже багато років. Адже ні для кого не секрет, що в краї  не було можливості провести повноцінну діагностику серцевих захворювань та допомогти людям. Тому, ми прийняли рішення створити кардіоцентр на базі обласної університетської лікарні. Так, було проведено ремонтні роботи, реконструкцію операційної, реанімації, створення кардіо-хірургічного відділення. Закуплено  обладнання для того, щоб можна було проводити операції на відкритому серці: апарати штучного кругообігу, апарати анестезії, інші. Разом з тим, одне із найважливіших питань, яке залишалось вирішити – це купівля ангеографа, без якого надання медичних послуг важким кардіологічним хворим неможливе. Ми добре знали, що для краю, де значна кількість кардіологічних пацієнтів, це надзвичайно важливо. На разі один ангеограф область отримала завдяки підтримці інвестора, другий з допомогою спільного фінансування держави – 11 мільйонів гривень та обласного бюджету – також 11 мільйонів. Відтак, вже незабаром на Тернопільщині працюватиме сучасний кардіоцентр. Загалом з ініціативи обласної ради КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня» було направлено 21,4 мільйони гривень на придбання обладнання та реконструкцію кардіоцентру.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук також наголосив на тому, що вся пророблена минулого року робота в галузі охорони здоровя показує, що область та наше суспільство в цілому рухається вперед: до кращого, успішнішого, якіснішого життя.

– Ми і надалі працюватимемо у цьому напрямку, ставимо собі амбітні, сміливі завдання, для поліпшення якості життя нашої громади!- наостанок зауважив Віктор Овчарук.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #овчарук, #освіта, #тернопіль, #тернопільські новини, #школа
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: