За словами фахівців Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України, підхопити простудні інфекції у закритому приміщенні значно легше, ніж на відкритому повітрі. Тому, щоб уникнути простуди – медики рекомендують:
Не переносити хворобу на ногах
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
За статистикою, майже три чверті з ста опитаних стверджують, що, незважаючи на застуду, вони продовжують ходити на роботу. З одного боку, похвальна самовідданість, відповідальність та любов до роботи. Однак такі подвиги можуть серйозно нашкодити їм і їхнім колегам. Застуду викликають віруси, і тому вона може легко передаватися від однієї людини до іншої.
До того ж, серед перших характерних симптомів ГРВІ та грипу – слабкість і низька продуктивність праці, що зовсім не на користь хворому. Навантажуючи ослаблений організм, людина може ускладнити хворобу. Вже краще перехворіти в будинку, не боячись погіршити перебіг простуди або заразити колег. В епоху інтернету і скайпу цілком можна попрацювати в домашніх умовах. Керівники повинні підтримати це, якщо не хочуть спровокувати епідемію застуди серед працівників.
Читайте також
Провітрювати і зволожувати повітря
Навіть новомодні кондиціонери не можуть розігнати віруси, що поширюються через повітря. Часто такі прилади як раз і провокують захворювання, оскільки утворюють занадто холодне повітря і протяг. Важливо цього не допустити і завжди регулювати режими кондиціонера. Щоб віруси не затримувалися надовго в приміщенні, важливо його регулярно провітрювати (по 5-10 хвилин). У деяких офісах вивішені режими провітрювання. Цей час можна використовувати для прогулянок і невеликого відпочинку від роботи, що тільки піде на користь співробітникам. Корисним буде використовувати і зволожувачі повітря. Норма вологості для приміщення – близько 60%. А ще краще попросити керівництво поставити в офісі кварцову лампу, яку потрібно хоча б раз в день включати на 15-20 хвилин.
Підтримувати здоровий спосіб життя
Фізичні вправи і правильна дієта грають велику роль для збереження здоров’я протягом всієї зими. Добре, якщо в офісі співробітники дотримуються здорового способу життя, і керівництво це заохочує. Наприклад, періодично організовує спортивні заходи, оплачує (хоча б частково) походи співробітників в фітнес-зали або басейн, організовує правильне харчування в їдальні компанії. Якщо ж всього цього немає, то людині потрібно самому подбати про себе: більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі в обідню перерву, їсти більше овочів і фруктів (особливо цитрусові і гранати), регулярно пити воду і відмовитися від шкідливих звичок.
Дотримуватися правильної гігієни
Майже 80% інфекційних захворювань передаються через дотик, тому миття рук неймовірно важливо для зменшення ризику розвитку інфекції. У період загострення сезону застуд в туалеті офісу крім звичайного мила потрібно поставити антибактеріальне і не забувати їм регулярно користуватися. У шухляді робочого столу добре мати антибактеріальні серветки, якими бажано періодично протирати поверхню меблів і оргтехніки. Важливо, щоб співробітники не розкидали використані серветки, а відразу викидали їх у смітник. Для санації дверних ручок і стільниць офісних кухонь можна застосовувати спиртові гелі.
Щороку щепитися від грипу
Щепитися чи ні від грипу – справа індивідуальна. У багатьох компаніях керівництво організовує щорічні вакцинації від грипу. І це підтримують більшість лікарів. Не варто відмовлятися від такого заходу, якщо немає на то індивідуальних протипоказань. Якщо колективної вакцинації не організовано, то можна звернутися в поліклініку для індивідуального щеплення.
Регулярно пити воду
У сезон застуд окрім звичайної води, кави і чаю корисно пити вітамінні морси і компоти. Працівники офісу можуть приносити з собою лимони для додавання в чай, трав’яні настої, соки, чаї та медові відвари. Не варто в зимовий період пити холодну воду або напої – бажано завжди розбавляти їх до кімнатної температури.
Завести «зелених» сусідів
За статистикою, менше хворіють співробітники того офісу, в якому багато кімнатних рослин. Вони не тільки надають приміщенню красу і затишок, добре заспокоюють, але і допомагають боротися з шкідливими бактеріями і вірусами. Особливо знаменита подібними властивостями герань: вона виділяє фітонциди, що пригнічують ріст і розвиток бактерій і вірусів.
Носити медичні маски
У пік простудного періоду небезпека підчепити хворобу підвищується в рази. Тому, як тільки оголошується режим епідемії грипу або в офісі хтось захворіє на простудну інфекцію, бажано на роботу приходити в одноразовій медичній масці. Її слід міняти кожні 2-3 години, щоб підтримати ефективність її захисту. Вона прикриє носа і рот, через які віруси найчастіше проникають в організм», – розповідає заступник директора ТОЛЦ МОЗ України Юрій Дементьєв.