Про те, що держава контролює, як молоді матусі витрачають дитячі гроші, нагадують у Кременецькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, – пише Терен.
«З метою проведення контролю за вказаним у заяві фактичним місцем проживання заявника, складається акт про проведення обстеження умов проживання та утримання дитини, а також доцільності використання коштів допомоги при народженні дитини з висновком щодо продовження виплати цієї допомоги», – йдеться у повідомленні.
Перегляньте також:
- У Тернополі з нагоди 1000-го дня повномасштабного вторгнення вшанували захисників
- У Тернополі пройде масштабний культурний захід UNITY Art Weekend
– Такі перевірки спеціалісти здійснюють вибірково. Також ми реагуємо на скарги про неналежне виховання та забезпечення дітей, наприклад, від сусідів, вчителів або сільських рад, – розповіла заступник директора, начальник відділу із соціальної роботи Кременецького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Наталія Дранчук.
Читайте також
На жаль, періодично фахівці натрапляють на сім`ї, котрі не надто дбають про дітей.
– У Кременецькому районі під час однієї з нещодавніх перевірок встановили, що мати, отримавши допомогу на дитину, зробила хрестини, купила нетбук та витратила гроші на власні потреби. Вона цього навіть не заперечувала. Двоє дітей виховувала і утримувала бабця. У мами взяли пояснення, це питання винесли на комісію і вирішили зняти виплату. У результаті, дітей у мами забрали, але без позбавлення батьківських прав, – каже Наталія Дранчук.
Також соцпрацівник зауважує, що дитина окрім їжі та одягу, повинна мати ліжечко, візочок, іграшки. Переважно, тільки зайшовши у будинок, стає зрозуміло – чи забезпечені дітки усім необхідним. З іншого боку дати дитині багато на 860 грн., які отримують батьки, також неможливо.
У службі звертають увагу на те, що виплата допомоги припиняється, якщо мати виїхала за кордон (наприклад, на заробітки), а дитина залишилася на виховання бабусі. Аби допомога надалі виплачувалася, необхідно нотаріально передати повноваження із виховання.
Допомога може бути поновлена, якщо заявниця звернеться з письмовою заявою про поновлення виплати до управління соціального захисту населення у встановлені законодавством терміни. Заявникам, яким призначена допомога, необхідно повідомляти про зміну фактичного місця проживання або реєстрації для запобігання випадків припинення цієї допомоги.