Україна — третя у світі медоносна держава, якій Євросоюз в останні роки майже утричі збільшив квоту на реалізацію цієї продукції на зовнішніх ринках.
Щоб утримувати лідерство у світі з виробництва цілющого для здоров’я нектару, треба постійно підвищувати знання, здобувати професійні навики, спільно боротися з тими горе-господарниками, які під час весняного хімічного обробітку злакових і технічних культур масово знищують бджолу-трудівницю.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
З метою впровадження ідей, новаторських ініціатив відбулися перші збори бджолярів Тернопільського району. На них прийшли ветерани і початківці. Із часом нагромадилося багато наболілих питань, які потрібно обговорити. Було вирішено створити громадську організацію «Об’єднання пасічників Тернопільського району», до якого увійшло 30 бджолярів. Її головою обрали жительку селища Великих Бірок, молоду ентузіастку благородної справи Наталію Потурай. Її заступником — професіонала, випускника кафедри бджолярства Львівської зооветеринарної академії, пасічника ПП «Агрон», жителя Малого Ходачкова Ігоря Водяного. На обраних керівників та членів правління поклали обов’язки юридично зареєструвати новостворену громадську організацію, яка має захищати інтереси бджолярів Тернопільського району, і сприяти їм у розв’язанні всіх наболілих проблем.
Аналогічний організаційний захід відбувся у Чорткові, де створили громадську організацію «Об’єднання пасічників Чортківщини», до якої увійшов 51 пасічник району.