Сьогодні Служба автомобільних доріг у Тернопільській області спільно з Укртрансбезпекою та Національною поліцією зафіксувала кричуще нехтування законом, безпекою та державним майном перевізником обладнання.
У смт. Підволочиськ було затримано автомобіль MAN, котрий належить перевізнику ТзОВ «Укртрансальянс», вага якого 135 тонн. Це більш ніж утричі більше допустимої норми. Остання, нагадаємо, становить 40 тонн.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Водій відмовився виконувати законне прохання служб заїхати на пересувний ваговий комплекс. Вагу автомобіля вирахували після проведення документального контролю: додали вагу автомобіля, причепа та вантажу.
«Більшість доріг Тернопільщини були побудовані в 70 – 80 роки минулого століття. При цьому передбачалася експлуатація значно меншою кількістю транспорту, ніж є зараз. Сучасні багатотоннажні вантажівки були для радянських дорожників фантастикою, тож ніхто не міг врахувати вплив на дороги такого типу машин. Втім, недобросовісні перевізники погіршують і без того непросту ситуацію, порушуючи експлуатаційні норми. В гонитві за особистою вигодою вони перевантажують великотоннажні автомобілі, завдаючи величезних збитків мережі доріг», – коментує начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.
Транспортний засіб рухався з Іллічівська до Івано-Франківська. Масштаб завданих мережі доріг України збитків можна тільки уявити. На протяжність подоланого вантажівкою шляху орієнтуватимуться і спеціалісти Укртрансбезпеки, накладаючи штраф на перевізника. До слова, він вимірюватиметься у євро.
Зазначимо, що у випадку необхідності перевезення вантажу, котрий важчий за допустиму норму, перевізник згідно чинного законодавства зобов’язаний взяти спеціальний дозвіл в Укравтодорі та сплатити кошти.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області вкотре наголошує: перевантажені автомобілі завдають непоправної шкоди дорогам краю. Під тиском на покритті утворюються напливи, які згодом стають вибоїнами. Запобігти проблемі легше, аніж витрачати ресурси на ліквідацію її наслідків.