На цих вихідних шляховиків області вперше за цю зиму випробувала природа: область засипало снігом. Для надання безпечного та безперебійного руху транспорту при складних погодних умовах, дорожня техніка працювала цілодобово і практично без перепочинку. Рух автомобілів основними маршрутами забезпечили. Втім, на кількох ділянках області виникли інциденти. Щоправда, усіх їх об’єднував один нюанс – великогабаритний транспорт.
Улітку фури нищать дороги Тернопільщини, порушуючи температурний режим. Восени буряковози засмічують автошляхи багном, роблячи їх слизькими та наражаючи водіїв на небезпеку.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Роками кожен серйозний снігопад на Тернопільщині супроводжується численними дорожньо-транспортними пригодами за участю фур. Інколи транспортні засоби стають поперек дороги. Часто вантажівки опиняються у кюветі. Неодноразово через проблеми із великогабаритними автомобілями на дорогах області утворювалися кількакілометрові затори. Ба більше, ліквідувати наслідки снігопаду шляховики часто не можуть через ті ж таки фури. Їхні габарити просто не дозволяли під’їхати очисній техніці.
Головні причини проблем із рухом вантажівок: недотримання законодавства, безвідповідальність та банальна жадібність.
Так, проблеми із пересуванням у зимовий період виникають лише у тих фур, водії яких не замінюють шини, коли ті зношуються, не встановлюють на колеса ланцюги проти ковзання та нехтують вимогою закону перевозити не більше 40 тонн. Техніка не витримує і великогабаритний автомобіль не може зрушити з місця.
Дорожники завжди простягають руку допомоги і беруть на буксир фури, які застрягають у снігових заметах. Втім, інколи і спецтехніка не витримує ваги перевантажених фур. Так, у неділю автомобіль для посипання загорівся неподалік Козови, тягнучи вантажівку, вагою близько 70 тонн. При цьому, нагадаємо, максимальна допустима законодавством вага – 40 тонн.
Та все ж, завдяки злагодженості та потужній техніці підрядних організацій дорожникам вдається забезпечити рух транспорту за основними напрямками мережі доріг області, і це головне. Більше того, у розпал стихії, на відміну від сусідніх областей, Тернопільщина не обмежувала рух.
Служба автомобільних доріг Тернопільщини звертається до всіх водіїв з проханням без нагальної потреби не виїжджати на дороги, якщо все ж поїздку відкласти чи перенести неможливо, – мати з собою запас пального, засоби зв’язку, теплі речі, аптечку, гарячі напої. Окрім того, вирушаючи в дорогу, переконайтесь у справності транспортних засобів. Варто відмовитися від поїздок пасажирам з дітьми та екскурсійним автобусам.
Пам’ятайте, при сильних опадах на дорогах погіршується видимість, гальмівний шлях збільшується. Водії, не забувайте вмикати світло фар ваших авто і у денний час, це дозволить краще зорієнтуватись на дорозі. Слідкуйте за дорожніми знаками, які попереджають про можливу слизькість.
Будь-яку надзвичайну ситуацію краще попередити, ніж справлятися з її наслідками. Тому під час негоди закликаємо водіїв скористатися якимось із 32 місць виникнення надзвичайних ситуацій відстою для автотранспорту.
У разі, якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію на дорозі і вам потрібна допомога, у Службі автомобільних доріг у Тернопільській області цілодобово працює диспетчер. Звʼязатись з ним можна за номером телефону: (0352) 52-65-32.