Чотири роки тому, у 2013 році 21 листопада, студенти вийшли з мирним протестом на майдан у Києві. Вони були проти скасування “владою Януковича“ підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Цього ж дня Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення масових акцій у центрі Києва до 7 січня 2014 року.
22 листопада на майдані зібралося кілька тисяч людей. Коли протестувальники намагалися встановити намети розпочалися перші сутички.
Перегляньте також:
- Газети читають скрізь, але не в Україні
- Гуморист і блогер Віталій Мартинюк з Тернопільщини переспівав шлягер з газетою «Свобода» у руках
23 листопада працівники поліції намагалися витіснити мітингувальників, аргументуючи це тим, що потрібно встановити новорічну ялинку.
А вже 24 листопада по всій Україні відбулися масові протести. У Києві на майдані зібралося близько 100 тисяч людей.
По завершенню саміту у Вільнюсі людей на майдані ставало все менше, але зразу ж після його завершення в ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» отримали наказ розігнати протестувальників, які ще залишалися на Майдані.
Після кривавого та жорстокого побиття “беркутівцями” студентів, 1 грудня, на народне віче на майдані вийшло до 1 мільйона людей. Протестувальники почали зводити барикади, аби попередити те, що відбулося у ніч на 30 листопада.
Що ж було далі? А далі масові розстріли людей у центрі Києва. Усіх жертв Революції гідності назвали “Небесною сотнею” та кількість загинувших на майдані набагато більша аніж 100.
У світлі усіх подій тодішній президент Віктор Янукович у кінці лютого втік у Росію.
Росія скориставшись послабленням у державі анексувала Крим та розпочала війну на Донбасі, яка триває і досі.