Подарувала представникам засобів масової інформації таку нагоду громадська організація «Тернопільський інститут медійних інновацій», за сприяння та фінансової підтримки відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації. Поводирями і наставниками для підкорювачів печери стали працівники пошуково-рятувального відділення АРЗ СП Управління ДСНС України в Тернопільській області та члени спелеоклубів «Поділля» та «Кристал».
«Тернопільщина багата на печери. Вони є потужною туристичною атракцією для нашої області. Проте їхньому дослідженню приділяється недостатньо уваги, – каже організатор даного заходу юрист ГО «Тернопільський інститут медійних інновацій» Мирослава Вовна. – Директор громадської організації «Тернопільський інститут медійних інновацій», депутат обласної ради Володимир Бобко, у якого я є помічником, вже давно піднімав тему печер. Наразі на Тернопільщині є друга за довжиною печера у світі, а за гіпотезою Володимира Бобка, нерозвідані ходи можуть виявитися довшими і навіть сполучати кілька печер, які знаходяться поруч, утворюючи одну найбільшу в світі.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Тепер, ми, через нашу громадську організацію хочемо привернути увагу до тернопільських печер. Ми надіємося, що кожен із присутніх внесе свою лепту у збільшенні згадуваності печер Тернопільщини у засобах масової інформації та інтернеті зокрема. І завдяки цьому більше людей про них дізнається, і відповідно більше людей захочуть їх відвідати. Наскільки це безпечно ми вирішили переконатись особисто, а враховуючи, що кількість тих, хто повернувся додому збіглась із кількістю тих, хто вирушив на цю захоплюючу пригоду, то це таки абсолютно безпечно, а отже печери чекають на своїх дослідників», – розповідає Мирослава Вовна.
Місцем проведення такого незвичного квесту стала печера Млинки, що знаходиться у селі Залісся Чортківського району. Озброївшись картами і компасом журналісти близько трьох годин блукали кам’яними лабіринтами, які подекуди готували доволі складні випробування. За задумом, учасники мали знайти, нібито, заблукалого у печері туриста, а для цього потрібно було бути досить уважними. Та новоявлені спелеологи змогли подолати всі складнощі та перешкоди і виконати поставлене завдання.
Начальник відділення контрольно-пошукової групи ДСНС України у Тернопільській області Сергій Яворський розповідає, що кожна печера має свою особливість, параметри, розміри та відстань. Печера «Млинки» сухого типу, температура повітря усередині становить від 9 до 11 градусів Цельсія. Відстань її 51 км від точки А до точки Б у західному напрямку.
«Печера складна тим, що має два-три яруси паралельного шляху. Відповідно загубитися у ній можна легко. Основними негараздами, що можуть спіткати людину – це втрата орієнтації в умовах простору, зневоднення унаслідок тривалого перебування у печері, переохолодження, різноманітні травми опорно-рухового апарату по проходженні складних ділянок печери», – каже Сергій Яворський.
Більшість учасників квесту в печері були чи не вперше, вони розповідають, що подекуди було навіть страшно, але все таки неймовірно захопливо та цікаво.
Дослідивши кам’яні лабіринти, повечерявши смаколиками від гастро-пабу «Natura», який люб’язно погодився пригостити представників засобів масової інформації, втомлені але в хорошому настрої та з купою позитиву, медійники повернулися додому та до, вже звичної для себе, ролі журналістів.