Кінний завод у Ягільниці, знаний на всю область, переживає скрутні часи і, начебто, його ліквідовують. Таку інформацію ширили в соцмережі громадські активісти. Михайло Ярославович (прізвище він чомусь називати відмовився, пояснивши, що надає інформацію газеті неофіційно) назвав повідомлення в соцмережі неправдивим, – повідомляє Україна Молода.
Наприкінці кожного року ми завжди відправляємо на м’ясокомбінат кілька тварин, але це старі коні чи з якимись вадами, — сказав він. — Решту ж ніхто під ніж пускати не збирається. Ми їх продаємо. Ціна коня, в середньому, 20-30 тисяч гривень, приїжджайте, можете і собі купити, якщо хочете. Також можете через місяць приїхати переконатися, що всі коні живі і доглянуті. Не йдеться наразі і про закриття підприємства».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
На цьому можна було б і заспокоїтися, потішивши себе думкою, що і громадські активісти можуть помилятися чи перебільшувати.
Однак загальна ситуація з Ягільницьким кінним на оптимізм аж ніяк не налаштовує.
Підприємство, якому вже майже 80 років і чиї коні впродовж тривалого часу славилися як чемпіони й рекордсмени багатьох виставок та високо оцінювалися на міжнародних аукціонах, уже давно і кінним заводом, власне, не називається.
Уже кілька років це навіть не державне підприємство, а ПрАТ «Райз-Максимко».
Поінформовані джерела стверджують, що свого часу завод заборгував великі кошти за міндобрива цьому підприємству (тоді завод ще мав багато землі й можливість вирощувати на ній сільськогосподарську продукцію), відтак тодішній директор передав більшу частину коней як покриття боргу місцевій філії фірми «Райз-Агро».
Не виключено, що утримання породистих тварин виявилося для неї нерентабельним і непотрібним.
Тим часом на сьогодні в конюшнях підприємства утримується 176 коней, в основному української верхової породи (ще є новоолександрівські ваговози і навіть арабські скакуни).
130 із них належать тій самій «Райз-Агро», і не можна бути впевненим у тому, як саме складеться їхня доля. Бо племінне конярство, за висновком фахівців, в Україні чомусь взагалі не вигідне.