У Тернополі відбулися хода та панахида, приурочені 99-ій річниці проголошення ЗУНР. Вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за українську державність представники влади та духовенства.
Згадати історичну подію зібралося і чимало тернополян. Вони пройшли від Майдану Волі до могил Січових Стрільців, що на Микулинецькому кладовищі.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Як розповідає міський голова Сергій Надал, Листопадовий Чин та створення ЗУНР мало величезне значення для самоусвідомлення українців, як єдиного народу, як нації.
– Тернопіль має до цього безпосередню причетність, оскільки 1 листопада 1918 року у місті замайорів жовто-блакитний прапор, а автором герба ЗУНР став студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Також Тернопіль був проголошений другою столицею ЗУНР. Натхнення героїв Листопадового чину не раз проявилось у боротьбі українців протягом складного ХХ століття. Через 95 років молодь і студенти також підняли Тернопіль, Львів, Київ, всю Україну на нову революцію – Революцію Гідності. А герої-військові, як і їх прадіди січові стрільці, прийняли нерівний бій з агресором, який прагнув знищити українську державність, – зазначив міський голова.