Місто Кременець завжди приваблював художників та фотографів з усього світу. Проте чи не найкраще зміг побачити місто через об’єктив фотоапарату Генріх Германович (Henryk Hermanowicz). Сьогодні його світлини часто презентуються на виставках в Європі, хоча були зроблені ще в далекі 1930-ті роки.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Генріх Германович народився 20 жовтня 1912 року в місті Вільно. Він був відомим професійним фотографом міжвоєнного часу. З 1937 року він працював професором Кременецького ліцею. З 1940 року – завідувач фотолабораторії Кременецького краєзнавчого музею. Саме в Кременці він познайомився зі своєю дружиною Ємілією.
Генріх Германович проілюстрував світлинами книги-альбоми «Кременець», «Чудове рідне місто Юліуша Словацького», «Місто великої туги» в 1939 році. Численні негативи та світлини, які були залишені Г. Германовичем у Кременці, знаходяться в багатьох приватних збірках любителів старовини, та все ж більша їх частина зникла у вихорі війни.
Після Другої світової війни він переїхав жити до міста Кракова. Був багато разів учасником міжнародних виставок. Помер 3 травня 1992 року у місті Краків. За життя і вже після смерті Германович був відзначений багатьма нагородами за свої роботи, серед найвідоміших Орден Відродження Польщі.
Джерело: http://sheybal.pl/krzemieniec-w-przedwojennej-fotografii-henryka-hermanowicza/