Світ поспішає, світ змінюється… Але чи вдосконалюється? Матеріально і технічно – так, безумовно. Та чи змінюється і вдосконалюється у цьому невгамовному світі людина, яка його таким і робить? Питання доволі суперечливе. Ні для кого вже не секрет, що світська освіта особливо зачекалась на ті зміни. Адже «… окрім знань, які дає школа, головним предметом виховання людини має бути праця. Працелюбність, якщо у неї закладено соціальні стимули, є запорукою духовної і моральної стійкості, які знадобляться людині, аби у даремних і марних турботах не збігало життя» – написав якось відомий український письменник Іван Захарченко. Однак у сучасному житті все відбувається трохи не так. Тиснуть з усіх боків і насаджують пагубну єресь, особливо у програми шкільної літератури. Відповідь дуже проста: збити з пантелику ще не стійку підліткову свідомість, не дати пробудитись в ній духовним і творчим силам. «Маленький принц» чи «Гаррі Поттер» – знову під питанням.
Отож семінар для педагогів зарубіжної літератури виявився як ніколи надзвичайно потрібним та актуальним. Засідання обласних методичних секцій педагогів зарубіжної літератури і художньої культури професійно-технічних навчальних закладів відбувся на базі тернопільської міської бібліотеки-філії №4 для дітей «Центр коронації слова».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Під час семінару відбулись творчі зустрічі із представниками тернопільського видавництва «Богдан», письменницею Валентиною Семеняк, художником шаржістом Миколою Дмітрухом.