На початку жовтня тернополянин Сергій Коновал велосипедом дістався Румунії. За два дні подолав 400 км. Це перша і доволі бюджетна мандрівка велосипедиста. На все-про-все він витратив лише 5 євро.
— Не повірите, але я мав з собою лише 10 євро, до того ж розміняв тільки 5 (1 євро = 4,5 румунських лей). У наплічнику віз із дому запаси їжі — гречану крупу, канапки, солодощі. У Румунії купив випічку за 4 леї, напій за таку ж ціну. На зворотній дорозі придбав у супермаркеті в Сіреті пакет молока за 8 лей та буханець хліба, а ще дві шоколади і снеки — гостинці для рідних. За квиток на потяг із Тернополя до Іване-Пусте заплатив 23 гривні, назад із Заліщиків до Тернополя добрався за таку з суму, – розповідає Сергій «НОВІЙ Тернопільській газеті».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Румуни дивувалися, що Сергій проїхав такий довгий шлях.
— Це моя перша мандрівка за кордон. До поїздки я готувався кілька місяців: два тижні тому подолав велосипедом 320 км до селища Мельниця-Подільська, що на Борщівщині, ще раніше їздив до Бережан, Зарваниці, Кам’янця-Подільського. Щоразу збільшуючи відстань, вирішив помандрувати за кордон. Це була поїздка на вихідні — у п’ятницю ввечері виїхав, а в понеділок уже був на роботі. Я вперше скористався біометричним паспортом, випробував, як працює безвіз. Румунія — країна, де на день перебування іноземцю потрібна найменша сума грошей. З Тернополя я добрався потягом до села Іване-Пусте на Борщівщині, а звідти почав крутити педалі в напрямку Румунії (майже за 150 км звідти пропускний пункт «Порубне» в Чернівецькій області). На пішому українсько-румунському кордоні перевірили мій паспорт, запитали про мету поїздки, на все я затратив близько 20 хвилин. Назад взагалі пройшов за 10 хвилин. У Румунії я відвідав два міста — Сірет та Сучаву. Сірет — затишне містечко з цікавою архітектурою, а Сучава вразила монастирями, замком, духом старовини. Ночував я у наметі в невеликому лісі на околиці Сучави. Вечерю та сніданок готував за допомогою бензинового пальника.
Ще до зими Сергій Коновал планує побувати у Словаччині, а загалом у його планах багато цікавих маршрутів на велосипеді.