Якщо вам раптом повідомили, що хочуть бачити у податковій, то майте на увазі: запрошення до ДФС має бути за встановленою формою. Втім, надійти воно може навіть електронкою, – пише Терен.
У Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області пояснили, згідно із пп. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування і своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у т. ч. законодавства у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Так, із 15 вересня 2017 р. набрав чинність наказ Міністерства фінансів України від 18.07.2017 р. за №644 «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу», зареєстрований в Міністерстві юстиції 07.08.2017 р. за №967/30835 (далі – Наказ №644).
Порядок надсилання повідомлень про запрошення платників податків встановили ст. 42 ПКУ, – уточнили у податковій. – Надсилають його не пізніше як за 10 календарних днів до дня запрошення. У листі мають бути підстави запрошення, дата і час, на які запрошують платників податків або їхнього представника.
Наразі повідомлення про запрошення платника податків можуть надіслано електронною поштою, але без корінця.
Фото із відкритих джерел
Довідка. Із текстом Наказу №644 можна ознайомитися, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу – zir.sfs.gov.ua.