Два роки тому частина парафіян села Кути Шумського району вирішили припинити діяльність УПЦ МП. Через це й створили та зареєстрували громаду під юрисдикцією УПЦ Київського патріархату. Відтоді й почалося! За єдиний у селі храм святої Анни у селі борються й до сьогодні. А церкву взагалі зачинили… Про це пише Україна молода.
Тим часом відбувалася низка судів різних інстанцій аж до Вищого господарського, і нарешті нещодавно було поставлено юридичну крапку.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Львівський апеляційний суд у повному обсязі задовольнив скаргу церковної громади села Кути Шумського району Тернопільської єпархії УПЦ (КП) та визнав незаконною попередню передачу єдиного сільського храму у власність Московського патріархату.
Судовим рішенням розпорядником приміщення цієї культової споруди визнано Тернопільську обласну державну адміністрацію, яка вправі надавати згаданий храм у почергове користування обом громадам. Чи заспокояться на цьому представники УПЦ МП — невідомо.