Старовинна поштова листівочка, розміром 9х14 сантиметри, який був затверджений Всесвітнім поштовим союзом була дуже популярна в кінці ХІХ – та в першій половині ХХ століття. Якщо подивитися в історію ще глибше, то прототипом сучасної листівки була візитна картка з різними побажаннями, яку в Китаї відправляли тим, кого не зуміли побачити в свято. Існувала навіть певна система символів. Листівка швидко набуває популярності в другій половині XIX століття друкується в багатьох європейських країнах, а кількість їх вже обчислюється мільйонами.
Сьогодні в інтернеті, на аукціонах, в експозиціях музеїв та приватних колекціях можна зустріти цікаві листівки з зображенням міста Збаража, що знаходиться на Тернопільщині. Найпопулярнішими сюжетами є замок Вишневецьких та католицькі та православні святині міста.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Читайте також
Збаразький замок 1994 року увійшов до складу новоствореного Державного історико-архітектурного заповідника в місті Збаражі, на базі якого в січні 2005 року, за указом президента України, було створено Національний заповідник «Замки Тернопілля». Перший Збаразький замок звів 1393 року князь Дмитро-Корибут на Княжій горі в нинішньому приміському селі Старий Збараж. Його зруйнували татари в 1474, 1598 роках. Наступний замок було споруджено в 1626–1631 рр. за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцци під керівництвом військового інженера Андреа дель Аква, ймовірно, Г. ван Пеена коштом Христофора Збаразького. Проект замку В. Скамоцци спочатку описав у трактаті «Про ідею універсальної архітектури» (інший переклад — «Ідея загальної архітектури», Венеція, 1615 р.), потім був втілений у Збаражі.
Найвідомішими пам’ятниками архітектури є синагога (1537 р.), Спасо-Преображенська церква (1600 р., збудована на місці монастиря святого Онуфрія; нині — парафіяльна церква села Залужжя), костел і монастир отців Бернардинців (1627 р.), Успенська церква (1755 р.), Воскресенська церква (1764 р.; фундатор — міщанин-швець Г. Гимонюк).
1887 року під час великої пожежі храми міста були пошкоджені, проте невдовзі відреставровані.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/93e625da893426c5b246559c0a378d34.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/2624084373029e28a840d006a9f015f1.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/74132210a7f2594adace2441d9dc1e20.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/68c08ea98a138fab7ea3895a5a489f3f.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/e041ddaaf727ab0d976b5e821c1cc77b.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/a2d8529126a639a57cff5c038df8841c.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/6d637b11a09ac710d5f42240e453fd62.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/35ad72c1ffc5a6df7ccae60342ccf264.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/01fb46eef982236cbb281c137ba2cc3a.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/f41cf095d89e4799ac910c7ba35483e5.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/d1c1d489a0b7654ed5a89ae894d304cd.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/a8ec35be8ac104e794512f4b1ebb2880.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/09/27/4964d0173508f4b85d3bc8b2cc545a1e.jpg)