Вже зовсім скоро у Тернополі розпочнеться опалювальний сезон. Це говорить пре те, що рахунки тернополян за комунальні послуги «вдарять» по гаманцю. Більшість жителів міста підключені до централізованого теплопостачання і платять за тепло кругленькі суми. В новобудовах рахунки значно менші. Чому в старих будинках так дорого обходиться опалення і як утеплити своє житло читайте в матеріалі.
Житло в старому житловому фонді перенасичене вікнами старого зразка, що мають слабку ергономічність. Людям доводиться робити заміну вікон, утеплювати стіни, встановлювати лічильники.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Для того, щоб рахунки стали меншими, можна встановити індивідуальне опалення. Проте, облаштовувати його в окремих квартирах заборонено. Для цього потрібна згода 100% жителів будинку, що в реальному житті є практично неможливим.
– Попередні роки літом в Тернополі давали дозвіл на від’єднання від котелень і всі масово робили в будинках індивідуальне опалення. Зараз протягом останніх декількох років такої практики немає, дозволи не видають, – розповідає директор будівельної компанії «Матла» Андрій Матла.
Основними мінусами централізованого опалення є те, що вартість подачі тепла досить висока. Мешканці не можуть економити та самостійно регулювати витрати в залежності від погоди чи інших обставин.
– Життя не стоїть на місці, з часом змінюються вимоги, у тому числі, й державно-будівельні норми. Люди мають платити лише за те, що використали, – говорить експерт.
За словами Андрія Матли, із цієї ситуації існує два виходи: утепляти старі квартири, або одразу будувати їх з теплих матеріалів.
– Новий житловий фон не треба додатково утепляти, власники самі контролюють опалення та завжди мають гарячу воду. Наприклад, в наших будинках ми ставимо 36-тий термоблок, щоб люди одразу мали енергозберігаючу та теплу квартиру, – каже будівельник.
Ціна на газ та обігрівання будинку завжди зростає, тому сьогодні гостро стоїть питання, щоб будинки були теплими. Основна перевага нового житлового фонду – квартири одразу роблять енегроефективними.
– Людина купує квартиру в енергоефективному будинку, який має хороші характеристики по енергозберіганню, не лише по зовнішніх стінах, але й по вікнах. Ми ставимо 5-ти камерний профіль з енергозберігаючим склопакетом, який має мінімум у два рази кращі характеристики по енерозбереженню, ніж звичайне металопластикове вікно, – говорить директор будівельної компанії.
Важливо, що придбавши помешкання з “голими” стінами, власник може самостійно обирати оптимальний варіант планування кімнат, електропроводки.