Альфред Сількевич є уроженцем міста Тернопіль, в якому він народився в 1855 році в родині військовослужбовця. Він багато подорожував по Польщі, працював в різних містах.
Відомо, що фотограф Альфред Сількевич своє перше фотоательє відкрив у польському місті Новий Сонч. Його перший фотосалон завдячував своїй назві другій дружині Альфреда Сількевича – Яніні Губнер й називався «Яніна». Пізніше Сількевич відкрив фотоательє в Тернополі і у 1881-1882 роках «Фотографія кабінетова» А. Сількевича почала працювати.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Зятем Сількевича був Август Фройнд (August Freund), відомий хімік-органік, професор, який тричі обирався ректором Львівської Політехніки, а саме у 1876-1877 роках — Технічної академії та у 1882–1883, 1889–1890 роках — Львівської політехнічної школи. В 1859 році він одружився на доньці Сількевича – Вільгельміні. Свої перші хімічні досліди з органічної хімії Август Фройнд проводив в лабораторії фотоательє свого тестя.
Кілька разів світлини Сількевича видавались у спеціальних збірках. Варто згадати дуже цікаву й пізнавальну збірку фотоматеріалів з етнографічної виставки в Тернополі 1887 р., зокрема колекцію народного одягу.
В 1882 році фотографічний заклад Сількевича в Тернополі видає збірку світлин на картоні під назвою «Пам’ятки Сенявських в Бережанах». Колекція містила образи Бережанського замку, пам’ятника Адама Сенявського, родинної каплиці та ін.
Сількевич є автором відомих фотопортретів юної Соломії Крушельницької у національному одязі, бургомістра і письменника Володимира Лучаківського та багатьох знаних артистів театру «Руська бесіда».
Відомо, що помер Сількевич в 1902 році.