В 1941 році в Голівуді в стрічці «Шанхайський жест» дебютував такий собі актор по імені Майк Мазуркі. Всього актор зіграв 130 ролей в Голівуді.
Справжнє ім’я Майка Мазуркі звучить як Маркіян (Михайло) Юліанович Мазуркевич. Його життєпис розпочався в селі Купчинці (сучасна територія Козівського району Тернопільської області) 25 грудня 1907 року. Пізніше його родина емігрує до США, де буде проживати в місті Коговз.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
В Штатах Маркіян змінює своє ім’я на більш милозвучніше для майбутньої акторської кар’єри і стає Майком Мазуркі. Вищу освіту він здобув у Нью-Йоркському університеті Фордгем, за спеціальністю право. Навчався в балетній школі Василя Авраменка. Активно та професійно займався спортом: басскетболом, американським футболом та класичною боротьбою.
Читайте також
Одним із його захоплень було декламування віршів української та англійської літератури. Був членом акторського гуртка.
Кар’єрі Михайла сприяли його прекрасні зовнішні дані: зріст 196 см. та правильні риси обличчя. Грав Мазуркі разом чи не з більшістю найвідоміших американських кінозірок, а саме Мерилін Монро, Марлен Дітріх, Ширлі Маклейн, Джоді Фостер, Мішель Пфайфер, Мадонна, Елізабет Скотт.
До фільмографії Майка Мазуркі увійшли такі кінороботи, як: «Самсон і Даліла» (1949) Сесіля Блаунта Де Мілля, «Ніч і місто» (1950) Жюля Дассена, «Навколо світу за 80 днів» (1956) Майкла Андерсона, «Повна кишеня чудес» (1961) Френка Капри, «Осінь шайєнів» (1964) Джона Форда та інші.
Однією із найвідоміших картин, в якій знявся Майк є стрічка «У джазі тільки дівчата» (1959) Біллі Вайлдера та «Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ» (1963) Стенлі Крамера.
Все своє довге життя Майк мріяв знову побачити рідну Тернопільщину, проте так і не склалося. Актор помер у віці вісімдесят один рік в Каліфорнії і був похований в місті Глендейл. Не забули Майка й після його смерті. Так, в 2005 йому була присуджена Державна премія по боротьбі.