В першій декаді вересня плануть розпочати новий виробничий сезон основні цукрові заводи Тернопільщини. Основний переробник цукрової сировини, що вирощують сільгоспвиробники краю на площі 30,4 тис. га ТОВ «Радехів-цукор» та його дочірні підприємства.
— За прогнозами головних спеціалістів потужної переробної компанії з німецькими інвестиціями, на Тернопільщині працюватиме чотири цукроварні, — каже в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Володимир Стахів. — Вони зобов’язалися переробити мільйон 700 тисяч тонн солодких коренів. З основними постачальниками цукросировини заздалегідь укладено договори. Обговорено план транспортування і графік забезпечення нею цукрових заводів Чорткова, Збаража, Хоросткова, Козови.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Найпотужніший і сучасний завод, де повністю переведена модернізація на європейські технології та світові стандарти виробництва білих кристалів — філія «Чортків-цукор» товариства «Радехів-цукор». За добу він переробляє до 9 тис. тонн солодких коренів. Там встановлені автоматизовані лінії з виробництва сухого жому, діють виробничі лабораторії, де досвідчені спеціалісти визначають вміст цукру в коренях, забрудненість тощо. Коп’ютеризовано всі робочі процеси, є сучасний автотранспортний парк. Благоустроено територію заводу, заасфальтовано всі під’їзні шляхи до нього. Переробники врахували минулорічний гіркий досвід, коли через несвоєчасне забезпечення буряконавантажувальною технікою під першим листопадовим снігом на полях сільгосппідприємств і фермерських господарств опинилося понад 10 тис. га незібраних і до сотні тисяч тонн не вивезених цукрових буряків.
Тим часом потужні агрокомпанії, сільгосппідприємства, фермерські господарства області значно розширили в структурі посівів площі під цукровими буряками, зокрема в Гусятинському, Підволочиському, Тернопільському районах. Види на їх щедрий урожай вагомі. Головне, щоб не підвела погода й чітко без зайвої метушні спрацював конвеєр «поле-завод-цукор».
За словами самих заводчан, на час переробки буде задіяно до 10 відсотків сезонних робітників — місцевих жителів.
Тож, першим заводський гудок покличе до праці колектив наших правофлангових — переробників Чортківського цукрозаводу.