Сьогодні Бережанська гімназія – це середній навчальний заклад у містечку Бережани, що в Тернопільській області. Цей освітній центр відіграв помітну роль у духовному розвитку Східної Галичини та в різні роки сприяв українському відродженню в краї.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Бережанах відзначили 83-ті роковини з дня смерті Богдана Лепкого
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
Проекту Lodomeria вдалось натрапити на світлини Бережанської гімназії, її вчителів та учнів початку ХХ століття.
Відомо, що в 1805 році відповідно до розпорядженням уряду у Відні гімназію перевели із Збаража до Бережан. На початковому етапі, за сприяння княгині Ізабели Любомирської, Бережанська гімназія містилась у п’яти залах міській ратуші. З 1874 року мовою викладання була польська, а лише у 1905 році з’являються україномовні класи. У 1900—1914 роках в гімназії працювало тридцять вчителів-українців.
Гімназія працювала до 1944 року, потім діяльність було зупинено, а в 1992-му поновлено.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/c3c3aa33685105f0f3045d7475c811e1.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/e509a605a74e44d89545a24764863d48.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/6763433ab76f88853d7c724cc4bb4a05.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/98d4487ed3084fe0e689f5f43dd319fb.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/2d77a8970ae6ce5a072d896d85300075.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/8417717ecd34a0032792334dae9938a0.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/d5758186ee0dbf5da3be39ba237c209e.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/ed97753344543fa8229c19d6e0963880.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/0500d2681250e737739c96a4b335736d.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/1346a0d7f305185e0447d18be506b6ab.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/66ffb620fb742cad9f934b6e2ef935e9.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/a194ef69226b0e0ad1dc27fbfa9bcbb9.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/ab1d1d4d79dca273d4aad1f8f3e5de6f.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/6c797162b427962d3f26344f0e9a765a.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/a3cc2dfc642333f5a7bd44f276088228.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/f283cdf209da5e09150a4262fce17796.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/c666e5173f43c13b8f4322a92585a2c7.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/19/1bdd135bb9ac175fb91bd014d4093f99.jpg)
фото: www.aan.gov.pl/