«На першому поверсі у нас медики, а мене на другий відправили. Більше сходинок, більше здоров’я», – каже голова Байковецької громади Анатолій Кулик, стоячи на ганку сільради. У двоповерховій будівлі крім апарату громади працює ще відділення «Укрпошти». Але найбільше людей збирається біля кабінету фельдшера. Поміряти тиск, взяти укол, отримати консультації чи направлення у Тернопільську обласну чи районну лікарню, з якими Байківці підписали договори про надання послуг – ці питання можна вирішити в кожному із фельдшерсько-акушерських пунктів.
Читайте також
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Щоб здати лабораторні аналізи не обов’язково їхати до обласного центру. Це можна зробити у Шляхтинцях, в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини. У сірій двоповерховій будівлі знаходиться кабінет прийому лікарів, стоматологічний, фтизіатричний та акушерський кабінети, маніпуляційна та, власне, лабораторія. Вже зараз там роблять загальний аналіз рідин. А найближчим часом куплять біохімічний аналізатор крові.
«На день не менше 10 відвідувачів, – відповідає керівник амбулаторії Володимир Мащак на питання чи користується попитом доволі нехарактерна для сільської амбулаторії послуга. – І до нас приходять аналізи здавати, і ми за потреби можемо до хворого виїхати».
На першому поверсі окрім лабораторії знаходиться стоматологічний кабінет. Зараз лікування та видалення зубів безкоштовне, але в майбутньому – це потенційне джерело доходу громади. Як і проведення лабораторних аналізів. Які із послуг будуть платні і скільки будуть коштувати – вирішать після перетворення амбулаторії у комунальне підприємство.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/14/46849d1c5b399b52a0434f93ebbaa482.png)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/14/262858229cb8c8c44bb91975078cc879.png)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/08/14/cec743a7cbe72939a29f8f8fa8cab8fa.png)
Але щоб заробляти, потрібно довести приміщення до ладу: замінити старі вікна, завершити ремонт на другому поверсі, утеплити приміщення. Після цього в амбулаторії планують відкрити аптеку, денний стаціонар для хворих, яким не обов’язково буде знаходитися у лікарнях Тернополя, а проходити реабілітацію ближче до дому.
Якщо проблема серйозніша, і її не вирішиш силами місцевих медиків, мешканці громади їдуть в тернопільську обласну або районну лікарні. Обидвом закладам Байківці перераховують частину медичної субвенції. У цьому році – по півтора мільйона гривень кожній лікарні. За це мешканці громади можуть без черг записатися до потрібного фахівця, пройти обстеження і отримати потрібну консультацію.