«На першому поверсі у нас медики, а мене на другий відправили. Більше сходинок, більше здоров’я», – каже голова Байковецької громади Анатолій Кулик, стоячи на ганку сільради. У двоповерховій будівлі крім апарату громади працює ще відділення «Укрпошти». Але найбільше людей збирається біля кабінету фельдшера. Поміряти тиск, взяти укол, отримати консультації чи направлення у Тернопільську обласну чи районну лікарню, з якими Байківці підписали договори про надання послуг – ці питання можна вирішити в кожному із фельдшерсько-акушерських пунктів.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Щоб здати лабораторні аналізи не обов’язково їхати до обласного центру. Це можна зробити у Шляхтинцях, в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини. У сірій двоповерховій будівлі знаходиться кабінет прийому лікарів, стоматологічний, фтизіатричний та акушерський кабінети, маніпуляційна та, власне, лабораторія. Вже зараз там роблять загальний аналіз рідин. А найближчим часом куплять біохімічний аналізатор крові.
«На день не менше 10 відвідувачів, – відповідає керівник амбулаторії Володимир Мащак на питання чи користується попитом доволі нехарактерна для сільської амбулаторії послуга. – І до нас приходять аналізи здавати, і ми за потреби можемо до хворого виїхати».
На першому поверсі окрім лабораторії знаходиться стоматологічний кабінет. Зараз лікування та видалення зубів безкоштовне, але в майбутньому – це потенційне джерело доходу громади. Як і проведення лабораторних аналізів. Які із послуг будуть платні і скільки будуть коштувати – вирішать після перетворення амбулаторії у комунальне підприємство.
Але щоб заробляти, потрібно довести приміщення до ладу: замінити старі вікна, завершити ремонт на другому поверсі, утеплити приміщення. Після цього в амбулаторії планують відкрити аптеку, денний стаціонар для хворих, яким не обов’язково буде знаходитися у лікарнях Тернополя, а проходити реабілітацію ближче до дому.
Якщо проблема серйозніша, і її не вирішиш силами місцевих медиків, мешканці громади їдуть в тернопільську обласну або районну лікарні. Обидвом закладам Байківці перераховують частину медичної субвенції. У цьому році – по півтора мільйона гривень кожній лікарні. За це мешканці громади можуть без черг записатися до потрібного фахівця, пройти обстеження і отримати потрібну консультацію.