В Україні діє мережа молодіжних центрів, де проводяться різноманітні тренінги, лекції, є необхідне мультимедійне забезпечення, музичні інструменти – все що потрібно для саморозвитку. У Тернополі майданчик для активної молоді тільки починає свою роботу. А у його складі вже понад десять молодіжних організацій Тернополя, – пише ГОЛОС.
Щодня у Молодіжному центрі збирається молодь, яка готова генерувати ідеї, організовувати майстер-класи та зустрічі, цікаво й корисно спілкуватися та реалізувати себе.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– Молодіжний центр у Тернополі має стати платформою для об’єднання громадських організацій та різних ініціатив для розвитку молоді та соціальних проектів. Це також своєрідний подієвий майданчик для старту творчих людей. У Молодіжному центрі можна презентувати книжку чи провести концерт, – каже координатор проекту “Молодіжний центр” Святослав Абрам’юк.
Ідея створення Молодіжного центру виникла навесні 2016-го. Група молодих людей з різних організацій почала співпрацювати. Спочатку змонтували відео у якому чітко окреслили спільні ідеї та бачення майбутніх проектів. Це відео швидко набрало популярності серед тернополян. Тоді ж Тернопільська міська рада оголосила конкурс «Бюджет участі». Молодіжний центр скористався такою можливістю і проект МЦ подали на конкурс.
– За нас проголосувало понад 800 жителів Тернополя. Ми посіли друге місце й маємо цього року отримати кошти з місцевого бюджету на втілення цього проекту. Молодіжний центр мільйона не став чекати, одразу прийняли рішення комунікувати з громадськими організаціями. У нас щодня відбуваються різні заходи, створюються нові ініціативи, – розповів Святослав Абрам’юк.
Для ефективнішої діяльності потрібно по-новому облаштувати Молодіжний центр. Оскільки молодіжна спілка виграла у програмі «Бюджет участі», то виграні кошти керівники проекту спрямують саме на оновлення МЦ. На разі, Молодіжний Центр Тернополя активно співпрацює з Тернопільською міською радою. Основні документи на фінансування подали, план закупівель затверджений, зараз очікують рішення виконкому.
– Ми у переговорах щодо спільного використання приміщення п’ятьма організаціями: «Просвіта», Спілка письменників, Спілка ветеранів і Молодіжний центр. Зараз підготовлений проект договору. Гроші є на рахунку, зупиняє тільки питання формату поділу приміщень з іншими організаціями. До двох тижнів усе має владнатися, – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
Від лютого Молодіжний центр зареєстрований і є громадською спілкою, засновниками є більше ніж десять молодіжних організацій міста Тернополя. Команда Молодіжного центру складається із п’яти осіб, які здійснюють свою роботу за напрямками роботи з громадськістю, організація заходів, інтернет-напрямок та ін.
– Молодіжний центр має стане платформою для руху молоді. Активність, динаміка – ключова запорука креативних ідей та змін. Важливо пропагувати здоровий спосіб життя, а це не лише спорт. Потрібно думати, творити, розвивати розумові здібності. Будь-яка творчість корисна. У молодіжному центрі є такі можливості. Молодь, на жаль, важко йде на контакт, з одного боку не вміє, з іншого – боїться, а з третього – йде лінією найменшого спротиву, але ми намагаємося залучати її до активного способу життя, – каже автор проекту Ігор Яремчук.
У Молодіжному центру працює також волонтер Корпусу Миру США Нішат Мхамуд. Дівчина вже два роки роки навчає англійської тернополян. Нішат також розуміє і чудово спілкується українською.
– Люди активні, мають бажання знати мову, навчати їх не важко. Раніше я вела англійську в бібліотеці, організовувала різні проекти з маркетингу та менеджменту, брала участь у науковому таборі. Англійську більше подобається викладати старшим, від 14 до 20 років, маленькі бігають, кричать, трохи важче.
У багатьох молодіжних організаціях Тернополя немає приміщення для зборів та проведення заходів. Саме тому вони співпрацюють з Молодіжним центром.
– Кількість різноманітних проектів з кожним роком росте, а місця для їх проведення, на жаль, не завжди знаходимо. Молодіжний центр протягом року дає нам можливість організовувати два проекти: навчання англійської та розвиток професійних навичок. Охочі разом з волонтерами двічі в тиждень навчаються тут, – розповідає представник з ГО «AIESEC» Юрій Королишин.
Команда МЦ хочуть вже у вересні активніше запустити роботу. Вже організували зустріч із представниками «Теплого міста» та планують організувати форум із представниками платформи «Майстерня міста» задля обміну досвіду, а також брати приклад з подібних організацій інших областей.
Саме тому, у Молодіжного центру є всі шанси стати важливим елементом громадської сфери міста Тернополя, адже основна мета його діяльності якраз таки і полягає у втілення проектів, які здатні покращити життєдіяльність у рідному місті.
Тож, Молодіжний центр закликає усіх активних тернополян створювати та організовувати власні проекти.
Приходьте до нас та реалізовуйте себе а ми вам в цьому допоможемо!
Автор статті: Наталя Колодій