Тисячі храмів і фортець – це не якесь закордоння, а наша земля. Завітаєш на Тернопільщину і потрапляєш в атмосферу середньовіччя: таємничі підземелля, церкви, ратуші, замки, маленькі затишні вулички, привітні люди і чимало таємниць.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Тут у регіоні кілька тисяч храмів та понад три десятки фортець. Бучацька, наприклад, одна з найдавніших. За легендою в підземеллі досі зберігають скарби, зокрема, і золота карета колишніх власників.
Добре видно й місцеву гордість – барокову ратушу. Їй понад 250 років. Радянська влада влаштувала тут склад, але 5 унікальних вівтарів періоду пізнього бароко вдалося врятувати.
Читайте також
У Бучачі чимало архітектурних цікавинок. Це і Покровська церква з унікальним різьбленням по дереву, і келії Василіянського монастиря.
Ознайомитися з містом можна за дві годити. Екскурсія – 100 гривень.
Чортківський замок єдиний в Україні збудований не на горі, а біля підніжжя. Та, попри стратегічну помилку зодчих, ці стіни 6 разів вистояли турецьку облогу.
Втомилися від прогулянки чи зголодніли, завітайте до їдальні-музею пан Чортківський.
За дві страви просять 70 гривень. Не дорого буде і заночувати в Чорткові. У місті 5 готелів та хостел.
Двохмісний коштує 300 гривень за добу. Є одне велике ліжко, дзеркало, шафа і зручності на коридорі.
Дістатися до Чорткова не складно. За 250 гривень потягом Київ-Рахів. Якщо на авто – варіантів кілька. З Тернополя та Кам’янця-Подільського до Чорткова 70 кілометрів, з Чернівців – 90, з Хмельницького та Франківська – трохи більше 100.
До слова, нещодавно ми писали про унікальні гіпсові печери на Тернопільщині.