Під час засідання колегії Тернопільської облдержадміністрації її голова Степан Барна вручив президентські нагороди. Зокрема, за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю Указом Президента України орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено заступника голови селянського (фермерського) науково-виробничого господарства «Коваль» Володимира Коваля.
Володимир Михайлович – один із перших, хто очолив фермерський рух у Гусятинському районі, до того як перейти на приватну господарку нового типу економічних відносин на селі, працював інженер – механіком районного управління сільського господарства. У кінці 1991 року після виходу указу Президента України» Про розвиток фермерства на Україні», депутати на сесії райради виділи йому на безкоштовній та безповоротній основі в довічне користування 50 гектарів землі на території Васильківської сільської ради. Починати нову справу завжди нелегко й надто відповідально.
Перегляньте також:
- Нетверезий “доброволець” розбив двері військкомату в Тернополі
- Тернопіль вшанував 80-річчя депортації лемків
Пан Володимир заручився доброю підтримкою сім’ї, яку має впродовж уже 75 років, синів Олега та Ігоря, дружини та родичів. У чистому полі, відкритому для вітрів і дощів та снігів оперативно спорудили житлово- адміністративний будинок, виробничу базу, склади . придбали відповідну техніку для вирощування та збирання зернових й технічних культур. Земельний масив, орендований у 2,5 тисячі жителів сіл Васильківці, Увислі, Гадинківці, Чабарівці, Личківцях сягає майже 5 тисяч гектарів чорнозему.
Читайте також
Побудували капітальне картоплесховище ємністю 8 тисяч тонн. нові сортувальні лінії, міні – техніку для складів, навантажувальних та розвантажувальних робіт, створили зручні побутові умови, відкрили їдальню для своїх працюючих, а це місцеві селяни – пайовики Лише на оновлення виробничих і матеріальних фондів СФНГ «Коваль» витрачають щорічно до 3 млн. грн.
«Другий хліб» – вічна візитка фермерів родини Ковалів. У цьому році бульбу гребеневим способом, а їх нарізають з осені посадили на 180 гектарах в основному імпортних. Але давно уже випробуваних у наших кліматичних умовах, які славляться урожайністю, рослини стійкі проти хвороб та шкідників, мають чудові харчові якості та довготривалий термін зберігання. Нелегкою фермерською стежиною, яку один з найперших на Тернопільщині проклав їх батько заслужений працівник сільського господарства України, орденоносець Володимир Коваль пішли сини Олег та Ігор. Старший син Олег Коваль заснував у сусідньому селі Личківці ФГ «Ковалівське нове» Разом із своєю командою місцевих трудівників сіє та вирощує пшеницю. ячмінь, сою. Кукурудзу. і неодмінно картоплю. Йому передався талант організатора, новатора, генератора нових ідей та планів по батьківській лінії. Сьогодні в рослинництві, в основній галузі загальній фермерській господарці Ковалів застосовують європейські технології, в се найновіше в агрономічній науці, селекції, насінництві, механізації, мають свою лабораторію. На базі фермерського господарства у с. Васильківці часто- густо відбуваються всеукраїнські й обласні семінари, практикуми, зустрічі колег аграрників та фермерів. Пан Володимир бажаних гість на Днях полях, що його проводять агрокомпанії разом з бізнес партнерами, постійно цікавиться усіма новинками землеробства тощо.
Бо земля – це основа людського достатку й продовольчої безпеки держави її треба любити і поважати, – каже Володимир Коваль. І невтомних працьовитих людей. ратаїв, які з дитинства до прожитих поважних літ Володимир Коваль та його хліборобська родина й династія дякують неньці- землі-годувальниці.