Піврічний план надходжень до місцевих бюджетів перевиконаний вже майже на 200 мільйонів гривень. Річний план власних доходів у бюджети становить 2,5 мільярди гривень. Утім, в обласній адміністрації прогнозують, що його теж перевиконають і до кінця року у місцеві бюджети надійде майже 3 мільярди гривень. Про це йшлося на засіданні колегії обласної адміністрації 26 липня, – пише За Збручем.
Попри позитивні прогнози щодо наповнення бюджетів є й незабезпеченість коштами по зарплаті до кінця року для працівників галузей освіти та охорони здоров’я.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Читайте також
– Щороку у нас виникають одні і ті ж проблеми, – зазначає Степан Скибиляк, директор департаменту фінансів ТОДА. – І виникають через те, що у нас дуже розгалужена мережа, як освітянських, так і медичних закладів. Субвенційні кошти, які розраховуються по формулі, на жаль, не перекривають потреби у цих коштах, а кошти місцевих бюджетів теж не завжди спрямовуються на першочергові видатки: зарплату, енергоносії, медикаменти, харчування. Заборгованості по зарплатах та енергоносіях зараз немає, є незабезпеченість коштами. Незабезпеченість виникла і через те, що з першого вересня цього року педагогічним і непедагогічним працівникам піднімається на два тарифні розряди зарплата. І це лягає на плечі місцевих бюджетів. За попередніми розрахунками профільних управлінь незабезпеченість по освіті складає близько 200 мільйонів гривень, по медицині – близько 300. Це цифри трохи завищені, оскільки в них включені і видатки необов’язкового характеру. Якщо брати дві галузі, то ми орієнтуємось на 300 мільйонів гривень незабезпеченості коштам до кінця року. Це майже місячний фонд по зарплаті. Є території, яким не вистачає на півмісяця зарплати, іншим – на два місяці, це залежить від бюджету території, як були сплановані видатки. Ресурс для покриття цієї незабезпеченості є: перевиконання до кінця року надходжень у місцеві бюджети близько 400 мільйонів гривень, перерозподіл вільних залишків коштів у бюджетах та надходження із держбюджету. Надіємось, що найближчим часом на рівні Уряду будуть прийняті розпорядчі документи про розподіл стабілізаційної дотації, яка на рівні держави складає 2 мільярди гривень і розраховується по формулі. Останні два роки ми отримували 93 мільйони цієї дотації.
Ольга Трач