В кінці ХІХ століття в Австрійській імперії побачило світ цікаве багатотомне ілюстративне видання під назвою «Австро-Угорська монархія в слові та малюнку». Австрійський імператорський двір створив персональну підтримку для цього видання та координував його фінансування.
Для сучасних мешканців Тернопільщини та Львівщини воно цікаве перш за все своїм розділом під назвою «Галіція», з якою сьогодні вас познайомимо ближче.
Перегляньте також:
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
- Парламент затвердив кошторис Верховної Ради на 2025 рік – на одного депутата витрачатимуть 2,28 млн грн на рік
Читайте також
Автором цієї частини є художник Зиґмунт Айдукевич, який проживав в 1861-1917 роках. Освіту він здобував у у Відні (з 1880 по 1882 рік), а потім в Мюнхені (з 1883 по 1885 рік). З 1885 року Зиґмунт Айдукевич постійно проживав і працював у Відні. З найбільш відомих його робіт слід виділити цикл з дванадцяти полотен «Тадеуш Костюшко». Художник також писав портрети, жанрові сценки, картини на історичну тематику, ілюстрацій до роману Генрика Сенкевича «Потоп».
Він написав цикл картин за мотивами міфу про Золотому руні для імператорського палацу у Відні. На початковому етапі творчості часто писав невеликі картини з побутовими сценками, в яких були ретельно опрацьовані найменші деталі. У віденський період писав великі полотна, на яких часто зображав коней. Айдукевич писав також ярмаркові та мисливські сцени. Після 1882 роки його роботи часто виставлялися у Відні, Львові, Варшаві, Кракові, Мюнхені, Празі та Берліні. Кілька його полотен сьогодні знаходиться в колекціях палацу Вавельського замку в Кракові.