На Тернопільщину повернули оновлену ікону найшановнішого святого (Фото)

Опубліковано:
24 Липня, 2017 о 13:13

Майже два роки знадобилося для того, щоб відреставрувати ікону Святого Миколая Чудотворця з Бережан. Філігранну роботу виконували майстри у Львівській академії мистецтв. Оновлена ікона оселилася у церкві Святої Трійці.

Свята Церква прославляє Миколая Чудотворця як мудрого правителя, вгамівника спраглих, швидкого помічника усім, хто опинився в біді та скорботах. Він рятував потопаючих, визволяв полонених, відводив смертну кару від невинних, зціляв багатьох людей: повернув зір, виправив кульгавість, дав мову німим. Вивів багатьох з убозтва й злиднів, подав їжу голодним, був помічником нужденним і щирим заступником. Він швидко з`являється скрізь, де потрібна його допомога.



Читайте також

Ікони, які замироточили на Рівненщині, зцілюють навіть тяжких хворих

До слова,  у церкві Святої Трійці сьогодні зберігається Римсько-Бережанська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яку привіз на початку XVIІ ст. до Бережан шляхтич Олександр Синявський як подарунок містові від Папи Римського Павла V. Ікона є однією з найстарших пам’яток візантійського іконопису Галичини. Спершу вона зберігалася у каплиці замку Синявських. А 26 листопада 1831 р. її урочисто перенесли до церкви Святої Трійці, де вона знаходиться до сьогодні. Бережанська ікона Матері Божої прославилася багатьма чудами. Сотнями років вона дарувала зцілення та ласки людями, які зверталися до неї у молитві, тому була прикрашена різного роду вотами: намистом із перлин, золотими і срібними перснями, ланцюжками, виробами зі срібла у формі ніг, рук і сердець (найстаріша з них — срібне серце, датоване 1567 р). У 2008 р. Папа Венедикт XVI видав Грамоту про відновлення відпустів до Бережанської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Окрім чудотворної ікони, у церкві Святої Трійці є ще одна реліквія – мощі (частина кістки руки) Івана Хрестителя, які подарував храмові 1715 р. князь Август Чарторийський. Мощі пережили дві світові війни. Після Другої світової війни вважалося, що вони безслідно зникли. У 2000 р. вони були віднайдені. На жаль, пропали деякі супровідні документи, печатки та діамантовий замок скриньки.

null

 

null

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Штурмовик
16:14, 24 Листопада, 2024

Із «Богданою» — безпечніше: в артилеристів українська зброя

ТОП новини тернопільщини: