Пільги для тернополян, які мають дітей

Опубліковано:
30 Червня, 2017 о 17:43

Опікуни, прийомні батьки, усиновлювачі, а також батько, який виховує дитину без матері, – це особливі категорії працівників, яких сучасне законодавство забезпечує додатковими пільгами та гарантіями.

Додаткові відпустки. Жінці, яка працює та має двох або більше дітей віком до 15 років чи дитину-інваліда або усиновила дитину, одинокій матері або батьку, який виховує дитину без матері, а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності кількох підстав загальна тривалість додаткової відпустки не може перевищувати 17 календарних днів. Така пільга також стосується піклувальників і прийомних батьків. Особам, які всиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня всиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при всиновленні двох і більше дітей). Така відпустка надається одному з батьків на їхній власний розсуд після надання відповідних документів до місця роботи.



Читайте також

У Тернополі триває виготовлення спеціальної «Картка тернополянина» з чіпом
Які переваги тернополяни матимуть із карткою учасника АТО?
Тернополян позбавлять спеціальних пенсій?

Неповний робочий день. На прохання батька, який виховує дитину без матері, а також жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у тому числі таку, яка перебуває під її опікою, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Ця норма стосується також піклувальників, якщо піклування встановлено над дитиною-інвалідом.

Надурочні, нічні роботи та праця у вихідні. До таких видів робіт забороняється залучати батька, який виховує дитину без матері, опікуна та прийомних батьків, якщо вони мають дитину до 3 років. Якщо вік дитини від 3 до 14 років або це дитина-інвалід, то згаданих осіб можна залучати до надурочних робіт і відправляти у відрядження тільки за їхньою згодою, яку доцільно оформити в письмовій формі. У законодавстві про працю відсутня пряма заборона щодо залучення працівників зазначених категорій до праці у святкові (неробочі) дні.

Матеріальна допомога. Жінкам, які мають дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів, батькам, які виховують дітей без матері, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам і батькам-вихователям роботодавець повинен у разі необхідності надавати путівки до санаторіїв і будинків відпочинку безкоштовно або на пільгових умовах, а також надавати їм матеріальну допомогу, розмір якої та умови надання можуть встановлюватися колективним договором.

Особливості звільнення. Закон забороняє з ініціативи роботодавця звільняти одиноку жінку (батька), якщо вона має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда.

Звільнення можливе тільки у випадку повної ліквідації установи та з подальшим працевлаштуванням. Звільнення опікунів з ініціативи роботодавця не можливе, коли встановлена опіка над дитиною віком до 14 років, а піклувальників – якщо встановлено піклування над дитиною-інвалідом до 18 років. У сім’ї прийомних батьків додаткові гарантії при звільненні отримує жінка до досягнення дитиною 3 років або 6 років – якщо дитина потребує домашнього догляду. Якщо прийомна мати є одинокою жінкою чи одинокий батько є одиноким чоловіком, то таких працівників не можна звільняти до досягнення дитиною 14 років, а якщо дитина – інвалід, то до 18 років.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Штурмовик
16:14, 24 Листопада, 2024

Із «Богданою» — безпечніше: в артилеристів українська зброя

ТОП новини тернопільщини: