Вступна кампанія у розпалі. Випускники готують документи та обирають омріяний виш. Для людей, які брали участь в АТО є “квота-1”, на яку вони мають право при вступі. Вони матимуть право безкоштовного проживання у гуртожитках. У МОН також сприятимуть, щоб ветерани АТО, які мають бажання продовжувати освіту та склали вступні іспити, мали таку можливість на місцях, передбачених державним замовленням.
Діти учасників АТО мають право на першочергове зарахування та переведення на бюджет. Якщо вони вступлять на контракт, коли буде така можливість, зможуть перевестися на бюджет.
Перегляньте також:
- Три дрони під час нічної атаки збили на Тернопільщині, – ОВА
- Нічна атака по Тернополю: що відомо зараз, оперативна інформація
Читайте також
Діти загиблих в АТО мають безперечне право на місце в університеті за рахунок державного замовлення. Їхнє завдання – лише вступити до вишу, тобто здати ЗНО і подолати поріг склав/не склав. Навіть якщо вони вступлять лише на контракт – все одно отримають безкоштовне бюджетне місце.
В цілому, цього року більша кількість випускників шкіл на ЗНО подолали поріг склав/не склав (2016 року тестування із української мови та літератури не склали 9%, у 2017-му – трохи більше 7,5%).
У 2017-му лише 5 абітурєнтів отримали 200 балів із ЗНО з української мови та літератури.