Сільський підприємець Петро Васько: «Ми з дружиною Наталією не боїмося труднощів»

Опубліковано:
25 Червня, 2017 о 13:31

«Ми з дружиною Наталією не боїмося труднощів. Обоє родом із села Остап’є, Підволочиського району», – так розпочалася наша розмова із сільським підприємцем Петром Васько. І дітей, студентів Віталія та Камілу з дитинства привчили працювати на землі, шанувати хліб, сім’ю, родину, земляків, рідне село.  Крім своїх паїв, орендуємо земельку в 42 пайовиків. Як для Остап’є середній розмір земельної частки 1,6 га невеликий. Але ґрунти  родючі, сприятливі і для зернових, технічних, овочевих культур, розведення тваринництва. Землю як людей не обманеш, вчасно оремо, сіємо , дотримуючись сучасних технологій здійснюємо усі агрозаходи. Технологічний процес від зернини до хлібини скрупульозний, трудний, опустиш час недобереш урожаю.

– Петре Зіновійовичу, які основні культури переважають у структурі сівозміни, крім вирощування хліба ще чим займаєтесь?– На 70 гектарах, яких ми обробляємо особливо не розженешся. Механізатор Павло Депутат сіє озиму пшеницю, ячмінь, цукрові буряки, гречку. Щороку засіваємо, так звані « борщеві» гектари: моркву, капусту, столовий буряк,помідори. Від овочів великих прибутків не дочекаєшся. І й досі не можу продати червоних буряків. Багато ручної праці, насіння, засоби захисту рослин подорожчали, обмаль малогабаритної техніки, але втягнувся в ту шлею й тому польовий арсенал культур не хочу змінювати, з сівозміною значно легше і простіше.

– Але бачу вистачає землі, і на гарний молодий фруктовий сад і вулики, і на квітники  біля ошатної сучасної оселі.

– Все це від рук працьовитих. Гектар саду разом з дітьми, допомагали також родичі, сусіди.  Крім яблунь там ростуть черешні, сливи, груші, абрикоси, вишні, плодоягідні кущі, малина… і навіть персики. Там я розмістив і 70 бджолосімей в типових вуликах, якраз зараз  із сот збираємо квітниковий і вже липовий мед. Медовий ужинок скромний, весна була холодною, комаха не літала, але все – таки льотки заповнила смачною янтарною цілющою рідиною.

– Але розраховуєтесь з пайовиками вчасно і відповідно до підписах договорів.?

– Так, і в повній мірі. За оренду паю ПП «Васько» видає тонну двісті кілограм зерна, три мішки цукру, 5 кг гречки. 10 кг борошна, тюки соломи, допомагаємо з транспортними  проблемами та з оранкою, збирання сільгоспкультур на городах селян. Працюємо чесно, прозоро,як велить хліборобський обов’язок.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: