Думка «Як же звучатиме органна музика у виконанні оркестру з переважно скрипковим складом?» – виникала першою і не давала спокою аж до самого концерту.
Бо ж грати на органі – відомо, що не так, як на скрипці. Клавішно-духовий інструмент – не те, що струнний. Твір, написаний композитором для органа, розрахований на особливості звучання саме цього потужного інструмента. І взагалі – що один інструмент і один виконавець, а що цілий оркестр, хай і камерний – то вже той Галицький камерний щось вигадав! Отож, і сподівань, і сумнівів у шанувальників було немало.
Перегляньте також:
- Тернополян навчатимуть як боротися зі стресом
- Викрили посадовців ЗСУ, які «переплатили» 27 млн бюджетних грн на закупівлі запчастин до бойових літаків
Проте справжнім професіоналам під силу все. І звучання творів для органа у виконанні Галицького камерного оркестру ще раз довело це твердження. Глядачі мали змогу насолодитися відомими творами давніх композиторів – Г. Генделя, Т. Альбіноні, В.А. Моцарта, і відкрити для себе дещо нове в органній музиці. Виявляється, ера композиторів, які пишуть твори для органа, не минула, і приклад цього – Ст. Макманус, наш сучасник, чудовим твором котрого розпочався чудовий виступ Галицького камерного оркестру.