Невдовзі у Чехії всі бажаючі матимуть змогу ближче ознайомитися з культурною спадщиною України, зокрема з її різнобарв’ям українського народного одягу. Саме до цієї країни у травні цього року зі своєю експозицією автентичних строїв поїде етногалерея родини Демкур «Спадок». Зазначимо, що Товариство українців в Чехії «Берегиня» (Прага) (керівником якого є Марія Скиба (Дмитраш), диригентом Ірина Коценко (Дмитраш)) запросило представників етногалереї « Спадок» та гурт «Тріода» з Тернопільщини взяти участь у Дні вишиванки, який буде проходити з 18- 21травня 2017 року в Празі. Метою проведення свята є популяризація української вишивки, українських традицій та України загалом. Окрім того, організатори прагнуть ще раз всьому світові нагадати про те, що День вишиванки справді є всесвітнім святом. Участь у цьому дійстві в Празі візьмуть представники різних народних меншин, дипломатичних корпусів, виконавчої влади Чехії.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/04/07/5c439f4c30fd9cfc492f31dcc4441b76.jpg)
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/04/07/335229921f7d7d82f04a5a333def4a05.jpg)
У такий спосіб Тернопільщина першою розпочинає новий проект співпраці з українською діаспорою у Чехії.
До речі, минулого року колективом «Берегиня» було вперше у Чехії проведено День вишиванки.
Поважними гостями свята стали Леся Воронюк та Олександр Ткачук (ідейними та організатори свята вишиванки в Україні). Вони привезли зі свого боку гарний подарунок – демонстрацію фільму «Спадок нації».
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/04/07/3c462531e7721a1b000ac09d8825adda.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/04/07/59d7e8627d09592ee5f9345545f5e355.jpg)
Цього року свято відбудеться у Райсовій залі Народного дому на Виноградах, в якому товариство «Берегиня» вже представляла українській громаді вечір пам’яті Володимиру Івасюку та Назарію Яремчуку, організовувала День Матері, День вишиванки -2016.