Міська рада Тернополя схвалила оновлений Генплан: хто і за що проголосував (Документ)

Опубліковано:
26 Березня, 2017 о 16:13

Депутати міської ради Тернополя 24 березня на засіданні чотирнадцятої сесії більшістю схвалили зміни до Генерального плану, – пише Файне місто.

Хто як проголосував за ГенпланЗ 33 депутатів, які були присутні на сесії міської ради, за зміни до Генплану проголосувало 26 депутатів. Проти проголосувало лише 5 депутатів. 4 депутата утрималися. Таким чином, зміни були ухвалені повною більшістю депутатів (див. документ).

Більше того, депутати проголосували за оновлений Генплан, який пройшов всі необхідні громадські слухання та був погоджений спеціально створеною комісією, куди увійшли представники всіх фракцій парламенту та громадські активісти. 

null

 Фото з мережі Інтернет

 

Окремі депутати стали «політичними страусами»

Окремі депутати міської ради свідомо проігнорували таку вирішальну сесію міської ради, зайнявши «страусину позицію». Зокрема це стосується депутатів з фракції «Свобода» Ігоря Турського, Романа Навроцького та Івана Сорокаліта. Вони брали активну участь у роботі спеціальної комісії, їх всі пропозиції були враховані. На вчорашніх нарадах у мерії вони теж були присутні і їх думки були враховані. Однак, вони побоялися взяти на себе відповідальність та проголосувати або «за», або «проти», або «утримався».

За що проголосували депутати?

  • Озеленення Тернополя

Основна перевага від оновленого Генплану, яку вже найближчим часом зможуть відчути всі тернополяни – це створення нових зелених зон. Зміни до Генплану не лише передбачають збереження діючих зелених зон, вони дадуть старт масштабному проекту з озеленення Тернополя. З’являться нові парки, сквери, нові громадські простори. Зокрема, новий Генплан передбачає розроблення комплексної «Схеми озеленення міста Тернополя», яка передбачає розширення мережі зелених насаджень як у нових мікрорайонах, так і старих. Це загальнотернопільска комплексна програма. Для прикладу, лише у трьох нових мікрорайонах Тернополя додатково запроектовано 20 гектарів зелених насаджень».

  • Зупинення будівельного хаосу

Також оновлений Генплан створює всі умови для ліквідації незаконних забудов та будівельного хаосу у Тернополі.

Новий Генплан міста передбачає цілий комплекс у життєдіяльності міста. Сюди входять газові водопровідні, каналізаційні мережі, об’єкти соціальної інфраструктури, відкриття нових шкіл і дитячих садочків. Це чітке визначення меж парків, скверів, всіх зелених зон. Це чітке визначення меж, де можна проводити житлову забудову: де може бути тільки багатоповерхова, а де лише низькоповерхова забудова. Визначені зони, де можуть бути лише промислові об’єкти. Прийняття змін до Генплану нарешті наведе порядок у будівельний сфері Тернополя, ліквідує незаконну та хаотичну забудову.

Новий Генплан – нові інвестиції у Тернопіль 

Тепер Тернопіль має чіткий план розвитку на наступні 5 років. Тепер інвестори мають чіткі конкретні правила для інвесторів. Основним аргументом для інвестора при прийнятті рішення про вкладення коштів є рівень окупності капіталу й рівень ризиків. Саме генеральний план є основним джерелом такої інформації у сфері ринку житла та нерухомості. Генплан руйнує основи корупції. Тобто інвесторам не треба бігати по депутатах з валізами грошей, щоб погодити те чи інше питання. Є Генплан і він єдиний для всіх.

Таким чином, депутати міської ради, які сьогодні мали сміливість, честь та совість, прийняли історичне рішення для розвитку Тернополя.

Нагадаємо нещодавно про те, чому оновлений Генплан Тернополя важливий для всіх тернополян, розповів головний архітектор творчо-виробничого підприємства «Тернопільархпроект» Сергій Гора.

Віра Сотник.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: