Рятувати зубрів безпілотниками-дронами – саме так вирішили Робознавці Комунального закладу Тернопільської міської ради «Станція юних техніків». Літальні апарати можуть приносити тваринам їжу, а також допомагати слідкувати за популяцією.
За час роботи над своїм проектом в межах підготовки до фестивалю «Robofirst – більше ніж роботи!», який відбудеться 11-12 березня у м.Києві, учасники команди «Робознавці» стали ще і зубрознавцями. Діти діляться своїми напрацюваннями з інакшими школярами. На зустріч до учнів 6-А класу ЗОШ №26 прийшли з роботом «Робіком» та полем для Гри роботів. Демонструють власні плакати, присвячені порятунку величної тварини – зубра. «Пліч-о-пліч з тваринами» головна тема чемпіонату – юні тернополяни побачили себе пліч-о-пліч з зубром. Назва теми проекту з’явилася відразу: «Збережемо зубрів разом!». Діти наголошують дорослим – через відсутність уваги держави до неконтрольованого браконьєрства і комерційного відстрілу красеня-велетня лісів України зубрів на території України залишилося дуже мало, всього близько 230 особин, а 25 років тому їх ще було 680(!). Цю невтішну інформацію гуртківцям розповіли працівники Ківерцівського національного природничого парку “Цуманська пуща” (де мешкають 2 стада зубрів із поголів’ям 17 особин), з якими робознавці спілкуються через Facebook та Skype.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Керівник гуртка Ольга Підлатюк ділиться напрацюваннями своїх вихованців: “Команда вважає, що можливість вести спостереження з повітря надасть лісникам національного парку серйозну перевагу. Компактні та безшумні дрони зможуть не лише зафіксовувати пересування озброєних груп браконьєрів, а й повідомляти про місцезнаходження і напрямок руху груп тварин. Дрони будуть забезпечені відеокамерою, здатною вести спостереження навіть вночі, і GPS-навігатором. Суттєвою особливістю цих пристроїв є низька вартість нових, компактних моделей, що є дуже важливим для нашої країни. Так як зубри є дуже полохливі тварини, дрони зможуть допомагати відлякувати їх, опускаючись до висоти 50 м і, таким чином, утримувати тварин від наближення до небезпеки.” Все про безпілотники-дрони Робознавцям розповів керівник гуртків авіамоделювання Володимир Наконечний.
Ольга Підлатюк мріє про ще один комплект Lego MINDSTORMS EV3 для ще одного гуртка. Її проект на сайті: має зібрати усього 21 335 грн. На сьогодні вже є практично більш ніж 70% суми. Кожен може підтримати проект, адже нам у Тернополі робознавці дуже потрібні!
Заняття у гуртках ТСЮТ безкоштовні.