Пожежі в екосистемах – поширене явище на початку весни. Рятувальники зазначають, що іноді для загорання достатньо навіть недбало кинутого непогашеного недопалка, а погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях надзвичайно складно через високу швидкість поширення вогню, особливо у суху, вітряну погоду. Невинні, на перший погляд, спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.
Спалювати суху траву – завдавати екологічної шкоди. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Крім цього, під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини.
Читайте також
Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя. І нагадують: за самовільне спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
За матеріалами управління ДСНС України в Тернопільській області