Каскаду із шести гідроелектростанцій на річці Дністер не буде. За це, власне, 3 березня на сесії Тернопільської обласної ради проголосували депутати.
Дане питання було винесено на розгляд обласної сесії, однак ще до його розгляду до сесійної зали прийшло багато активістів та місцевих мешканців, які категорично виступили проти такого необдуманого й злочинного будівництва. Люди вже не одноразово піднімали дане питання й виходили з цього приводу на мітинги. Сьогодні ж вони прийшли на сесію, щоб все-таки нагадати ще раз депутатам, чому це рішення викликало настільки великий резонанс і суспільний спротив.
Перегляньте також:
- “Кожний підрозділ має свою специфіку”: інтерв’ю з командиром відділення з Тернополя
- На Тернопільщині ускладняться погодні умови: подробиці
Депутати дали можливість висловитися громадськості, а також слово взяли голови обласних фракцій. Судячи з їхніх виступів, вони цілком солідарні з громадою, а тому пообіцяли, що не допустять того, щоб річку зруйнували.
Читайте також
Відтак, за результатами обговорення, депутати все ж проголосували проти будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області, а відповідне звернення надішлють до керівної верхівки – президентові, Верховній раді та Кабінетові міністрів.
Нагадаємо, питання будівництва ГЕС на Дністрі не нове. Проте знову набуло широкого суспільного розголосу лише нещодавно. Активісти були прикро вражені, коли дізналися, що підступна ідея будівництва каскаду з шести гідроелектростанцій, незважаючи на негативне рішення Тернопільської обласної ради на початку минулого року, все ще живе і навіть реалізовується, адже Кабмін виділив 155 млн. грн. на відповідні проектні роботи. Щоб все-таки запобігти руйнівному будівництву активісти створили громадський рух «Вільний Дністер», який займатиметься збереженням річки. Позаяк, на їхню думку, будівництво ГЕС просто знищить Дністровський каньйон — одне з семи природних чудес України, адже Дністер уже сьогодні зазнає значного навантаження від трьох діючих гребель та однієї гідроакумулювальної станції.