Експерти схвалюють роботу Степан Барни в європейському напрямі, децентралізації та прозорості закупівель

Опубліковано:
28 Лютого, 2017 о 12:13

Комітет виборців України уважно відстежує діяльність обласних керманичів. За підсумками 2016 року експерти визначили, хто із Голів обласних державних адміністрацій найкраще веде справи щодо розвитку ввіреного їм регіону. Співставляючи кількісні та якісні показники, додаючи оцінку фахівців у різних галузях – Голова Тернопільської ОДА Степан Барна посів четверте місце в рейтингу, а Тернопільщина впевнено демонструє макроекономічну стабілізацію, позитивну динаміку базових показників у реальному секторі економіки та у соціальній сфері.

Голова ОДА: Барна СтепанПризначено на посаду: квітень 2015 року.

На момент призначення  був народним депутатом України. Обраний на позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року від «Блоку Петра Порошенка». Раніше (з червня 2006 року) працював радником міністра сім’ї, молоді та спорту. У 2006-2009 рр. – депутат Тернопільської обласної ради.

Попередник: Сиротюк Олег, політична приналежність ВО «Свобода».

Тернопільська область є переважно аграрним регіоном із розвиненою туристичною галуззю. В останні роки тут також спостерігається ріст промислового виробництва, переважно легкої та харчової галузей. Крім того, область активно працює у напрямку європейської інтеграції, зокрема реалізовує низку спільних проектів з ЄС.

Дані дослідження та оцінки експертів свідчать про ефективну роботу очільника ОДА, зокрема, в європейському напрямі та налагоджені співпраці з міжнародними організаціями, з декомунізації та децентралізації, підтримки воїнів АТО та прозорості закупівель.

Тернопільська область один з лідерів за темпами зростання промисловості.  Обсяг реалізованої промислової продукції за 2016 рік склав 15,7 млрд гривень, що більше на 32,4%, або на 3,8 млрд гривень у порівнянні з показниками 2015 року.

Основними напрямками впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення споживання природного газу у 2016 році в області, було переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів палива; проведення санації житлових будинків, об’єктів соціальної сфери та будівель установ. На даний час, в бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів – на загальну суму 98,8 млн гривень.

 

Географічна структура надходження інвестицій вказує на активну роботу області в європейському напрямку. Саме з бізнес-партнерами країн Європейського Союзу суб’єкти господарювання області залучили 95,1% усіх прямих інвестицій. З них 26% – це інвестиції з Федеративної Республіки Німеччина, 14% – з Чеської Республіки, 11,2% – Республіки Кіпр, 11,6% – Королівства Бельгія, 10,1% – Естонської Республіки.

Для забезпечення стабільного економічного розвитку та пошуку дієвих механізмів залучення іноземних інвесторів у 2016 році проводилась низка заходів з популяризації інвестиційних переваг області. Зокрема, проведено презентації області у Республіці Польща на ІХ-му Форумі Європа-Україна у м.Лодзь, 26-му Економічному форумі у м.Криниця-Здруй, в області – під час Міжнародного економічного форуму «Тернопільщина INVEST 2016», Українсько-Польської коопераційної біржі, у сесійній залі Комітету з економічних питань Угорського парламенту. Інформація про стратегічні інвестиційні проекти, земельні ділянки та об’єкти для здійснення інвестицій постійно розповсюджується під час зустрічей з представниками іноземних держав, серед потенційних інвесторів. Впродовж 2016 року Тернопільщину відвідало понад 80 іноземних дипломатичних та бізнес делегацій.

Зовнішньоторговельний оборот товарів за 2016 рік склав 558 млн дол. США і збільшився порівняно з 2015 роком на 1,4%. Імпортних зріс на 4,2% і склав 270,2 млн  дол. США, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 17,6 млн дол. США. Основу товарної структури експорту з Тернопільщини складали електричні машини і устаткування; зернові культури; м’ясо та харчові субпродукти; деревина і вироби з деревини; продукти переробки овочів, плодів; насіння і плоди олійних рослин; білкові речовини; меблі; одяг текстильний; жири та олії тваринного або рослинного походження; молоко або молочні продукти; яйця, мед. Найсуттєвіші експортні поставки товарів здійснювалися до: Республіки Польщі (56,3% у загальному експорті області).

За даними моніторингу протягом 2016 року започаткували діяльність понад 3,3 тис. новостворених суб’єктів господарювання – за рахунок цього створено понад 5,9 тис. робочих місць. В області створюються доступні та комфортні умови надання адміністративних послуг. За рахунок розширення спектру надаваних адміністративних послуг через  21 ЦНАП області  протягом 2016 року надано 166,5 тисяч послуг, що на 41,7% більше у порівнянні з 2015 роком.

У 2016 році середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла на 23,4%, у січні-грудні вона склала 3.695 гривень. Крім того, в Тернопільській області у 2016 році зменшилося число безробітних: станом на 31 грудня 2016 року на обліку в центрах зайнятості перебували 10.782 осіб, що на 14,8% менше, ніж на відповідну дату 2015 року.

З початку запровадження ініціативи щодо виділення землі учасникам антитерористичної операції, у Тернопільській області отримали 6.444 звернення. На сьогодні зарезервовано 5699 тис. гектарів земель для надання у власність учасникам АТО. Найбільше площ запропоновані у Борщівському, Зборівському, Шумському районах Тернопільщини. Фахівці Держгеокадастру Тернопільської області підготували 3.512 дозволів на розроблення проектів землеустрою на наділи площею 2745,9 гектарів. Органи місцевого самоврядування прийняли 852 рішення на землі загальною площею 559,3 гектари. Військовослужбовці вже завершили процедуру оформлення у власність 2197 земельних ділянок загальною площею 1402,3 гектари.

В області продовжується робота з покращення матеріально- технічної бази закладів охорони здоров’я, модернізації галузі медицини. За 9 місяців 2016 року закуплено та отримано 225 одиниць медичного обладнання на суму 7,9 млн гривень.

Найуспішнішими напрямками роботи Голови тернопільської ОДА експерти назвали напрямки щодо підтримки децентралізації та декомунізації. Тернопільська область – один із лідерів в Україні за кількістю об’єднаних громад. Це сприяє залученню інвестицій та міжнародної фінансової допомоги. Так, у рамках І етапу програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) було відібрано 6 об’єднаних територіальних громад області.

У рамках ІІІ фази спільного проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в 11 районах області реалізується 43 мікропроекти громад, загальний бюджет яких становить понад 16,5 млн гривень. Станом на
1 січня 2017 року, завершено реалізацію 31 мікропроекту громад (проведення заходів з енергозбереження, будівництво системи вуличного освітлення, ремонт амбулаторії та системи водопостачання). Одночасно успішно впроваджується економічний компонент – 3,1 млн гривень спрямовано для створення
4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, за умови часткового співфінансування з місцевого бюджетів у сумі 154,4 тис. гривень. У 2017 році планується реалізація ще 2 проектів у рамках уже існуючих кооперативів на суму 635,5 тис. гривень. Усього в рамках ІІІ фази проекту створено 6 кооперативів.

 

Експерти також високо оцінили роботу ОДА в частині впровадження системи електронних закупівель ProZorroo. Так, станом на 13.02.2017 року 586 організаторів Тернопільської області оголосили 8198 закупівель, у яких взяли участь 2905 учасників зі всієї України (в т. ч. 1185 учасників з Тернопільської області). Очікувана вартість закупівель становить 4943,5 млн гривень.

Крім того, позитивно відзначено діяльність в напрямку спрощення надання адміністративних послуг. Серед іншого за підтримки Уряду Німеччини (GIZ), зокрема Німецько-українського проекту «Реформа управління на сході України» у Скалатській та Підволочиській об’єднаних територіальних громад реалізуватимуться проекти по створенню ЦНАПів.

Тернопільщина стала лідером у процесі електронного урядування. Запровадження цієї системи змінює саму сутність відносин влади-бізнесу-громадян та є одним із інструментів протидії корупції. На сьогодні за допомогою порталу Ternopil.igov.org.ua, можна он-лайн отримати понад 130 електронних послуг, серед яких і послуга «Захисти бізнес». Робота ця продовжується та поширюється на  усі сфери.

Експерти відзначили, що в області ведеться робота із покращення інфраструктури регіону. Загалом у 2016 році втілено 557 проектів регіонального розвитку:

– 274 проекти – за рахунок субвенції на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій – обсяг фінансування 61,4 млн грн.

– 230 проектів – за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури громад – обсяг фінансування 133,3 млн грн.

– 53 проекти – за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів – обсяг фінансування 91,3 млн грн та 21,1 млн грн відповідно.

Також розвивається туристична галузь. На 15% зросла кількість туристів, що відвідали область, на 5% збільшилась кількість робочих місць в галузі, зростання обсягу платежів до бюджетів всіх рівнів склало 10% у порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року.

За матеріалами аналізу КВУ, інформації від структурних підрозділів ТОДА

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: