Тернополяни хочуть, щоб у міському ЦНАПі видавали біометричні закордонні паспорти, щоб уникнути ажіотажу, коли оголосять «безвіз»

Опубліковано:
26 Лютого, 2017 о 19:13

Із наближенням моменту, коли Україна отримає «безвізовий режим», тернополяни уже думають, як пришвидшити отримання біометричних паспортів  та вимагають, щоб у міському ЦНАПі видавали біометричні закордонні паспорти, як це уже забезпечили в інших містах України. Петицію з таким змістом уже подали на сайт Тернопільської міської ради.

«15 лютого 2017 року Європейський парламент затвердив механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн. За прогнозами експертів, до середини літа Україна має реальні шанси отримати омріяний безвізовий режим з європейськими країнами. Проте, безвізовим режим діятиме лише для громадян, які мають біометричні закордонні паспорти. 
Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк підтверджує, що безвіз призведе до сплеску попиту на нові закордонні паспорти. 

Щоб уникнути ажіотажу з оформленням нових паспортів, в жовтні 2016 року внесли зміни до законодавства, які дозволяють ЦНАПам міст приймати документи і видавати закордонні паспорти та ID-карти шляхом прямого доступу до Єдиного державного демографічного реєстру. 

На сьогоднішній день за кошти міських бюджетів вже закуплене необхідне обладнання в містах Луцьк, Київ, Львів, Одеса, Кривий Ріг, с. Олександропіль Дніпропетровської області, Маріуполь, де вже видаються закордонні паспорти та ID-карти. Багато інших міст також знаходяться на різних етапах закупівлі цього обладнання. Потреба в додаткових станціях виникла тому, що існуючі потужності ДМС були розраховані тільки на закордонні паспорти, а з введенням ID-карт робочих станцій не вистачає. Так, ДМС м. Тернопіль записує в чергу на закордонні паспорти на липень 2017 року. 

Крім додаткових повноважень, органи місцевого самоврядування отримали і значне фінансування, адже 70% від адмінзбору за видачу закордонних паспортів надходить саме в місцеві бюджети. Відповідно, за 2016 рік бюджет м. Тернопіль отримав 11 609 949,47 грн. надходжень, в той час коли громадяни міста не отримують належного сервісу через нестачу обладнання і змушені звертатись в ДП “Документ”, послуги якого є значно дорожчими. 
Для вирішення даного питання потрібно: 

1. Передбачити в бюджеті м.Тернопіль кошти на придбання необхідного обладнання. 
2. Провести тендер для закупівлі обладнання. 
3. Встановити дане обладнання в ЦНАПі м.Тернопіль, отримати доступ до ЄДДР. 
4. Розпочати прийом і видачу закордонних паспортів та ID-карт у м. Тернопіль. 
Сьогодні саме міська рада має усі повноваження і фінансування сприяти здійсненню мрії тернопільчан про безвізовий режим. Крім того, оформлення паспортів у ЦНАП збільшить надходження у місцевий бюджет»,
– пише у петиції її автор  Кондратюк Катерина Сергіївна.

За 10 днів петицію підтримали 49 тернополян, нагадаємо, щоб її розглянули в Тернопільській міській раді, ця пропозиція має зібрати 300 голосів за 30 днів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: