Кінець багаторічної містифікацій під назвою Генплан

Опубліковано:
16 Лютого, 2017 о 19:43

Як відомо, згідно закону «Про екологічну експертизу» проекти генеральних планів міст підлягають державній екологічній експертизі. Що не дивно, адже головний документ, який окреслює принципові питання розвитку, планування й забудови міста, повинен визначати загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного і санітарно-гігієнічного стану, а також території, які мають природоохоронні обмеження їхнього використання.

Генплан міста Чорткова було розроблено львівським інститутом «Містопроект» ще у 2007 році. Лише через два роки його було подано на державну екологічну експертизу. Висновок експертів був розгромним – «більшість очікуваних впливів на довкілля характеризуються як екологічно недопустимі, документація робочого проекту підлягає корегуванню і доопрацюванню»! Але тодішні очільники мерії вирішили приховати негативний висновок експертизи і «затвердити» його рішенням сесії Чортківської міської ради.Читайте також

Свідомий «свободівець» здогадався, чому «виплив» скандал з Генпланом Тернополя

І от впродовж семи років тривала судова епопея, метою якої було довести, що Генплан було прийнято у протизаконний спосіб. Хоча судами двох інстанцій було визнано це, керівництво міста в особі міського Голови Михайла Вербіцького у порушення усіх мислимих процедур і з наполегливістю вартою іншого застосування «протягувало» горезвісний проект Генплану наступним рішенням ради.

Відтак у серпні 2015 року ЕГО «Зелений Світ» звернувся з черговим адміністративним позовом про визнання протизаконним та скасування рішення міської ради. Невдовзі Чортківський районний суд задовольнив позов і скасував одіозне рішення міської ради від вересня 2013 року. Надалі апеляційна скарга мерії розглядалася у Львівському апеляційному адмінсуді і нарешті була відхилена 12 жовтня 2016 року. Суд наголосив на необхідності отримання позитивного висновку державної екологічної експертизи проекту Генплану, як обов’язкової умови його затвердження.

Нарешті молоде керівництво міської ради визнало помилки попередників – в січні 2017 року в Українському державному НДІ проектування міст «ДІПРОМІСТО» замовлено новий проект Генплану.

Сподіваємось, що «вербицький період» в історії Чорткова нарешті завершився. І що розроблення нового Генплану стане одним з отих кроків, які врешті-решт зламають багаторічну тенденцію занепаду: коли руйнуються архітектурні пам’ятки, спотворюється історичний центр, забруднюється довкілля, занепадає економіка, у аварійному стані чи не усі наявні інженерні системи…

Олександр Степаненко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: