У Борщівському районі ДВК дозволила голосувати вдома особам, які не надали медичних довідок про стан здоров’я

Опубліковано:
12 Грудня, 2016

Представники громадського спостереження «ОПОРИ» зафіксували, що у селі Мушкатівка Борщівської громади дільнична виборча комісія №610102 дозволила ряду виборців голосувати вдома, і для цього потрібно було лише написати заяву. У цих осіб навіть не вимагали медичних довідок, які б підтвердили поганий стан здоров’я виборців та необхідність голосувати за місцем перебування. 

Читайте також

На виборах мера Борщева переміг кандидат від «Батьківщини»
Незаконна агітація в день виборів у Борщівській громаді
Спостерігачів «Опори» не допустили на підготовче засідання однієї з ДВК Борщівської громади

«Своє рішення у виборчій комісії мотивували тим, що у лікарні їм розповіли, що виборці після 80-ти років мають закріплених за собою соціальних працівників і можуть голосувати за місцем перебування. Але, зауважимо, що автоматичного способу набуття виборцем статусу «нездатний самостійно пересуватись» немає, навіть якщо його обслуговують соціальні працівники. Органи ведення державного реєстру виборців до категорії тих, хто не здатен самостійно пересуватися, відносять виборців не автоматично за віком, а лише на підставі даних, які спочатку треба подати до Державного реєстру виборців. Тобто, згідно з частиною 11 статті 22 Закону України «Про державний реєстр виборців», – передбачено: керівник місцевого органу охорони здоров’я (або установи соціального захисту) або ж голова місцевої ради подає відомості про виборців, щодо яких протягом попереднього місяця встановлено факт постійної нездатності пересуватися самостійно. Крім тих виборців, які відносяться до категорії «нездатний самостійно пересуватись», правом проголосувати за місцем перебування можуть скористатися також люди, які захворіли і неспроможні відвідати виборчу дільницю. Але, щоб реалізувати таке право, виборці повинні були до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування (тобто в даному випадку – до вечора 9 грудня)  звернутися із відповідною заявою до ДВК, підкріпивши її довідкою з медичної установи про стан здоров’я. Це можна зробити особисто, поштою або ж через інших осіб. Ото ж, дії виборчої комісії села Мушкатівка можна розцінити як неправомірні, оскільки законодавство України чітко передбачає як термін, протягом якого виборець має звернутися до ДВК з заявою про намір проголосувати за місцем перебування, так і чіткий перелік документів. Якщо у списку виборців біля виборця немає позначки «НСП», то право на голосування за місцем перебування дільнична виборча комісія може надати лише за вчасно поданою заявою, що підкріплена медичною довідкою про стан здоров’я. Такий порядок передбачено пунктом 2 частини 3 статті 78 Закону України «Про місцеві вибори», – розповідає  координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Тернопільській області Андрій Мартишко.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: