Після того, як в судах впровадили електронний розподіл суддів, що слухатимуть справи, з’явилася надія на неупередженість суду та на відсутність корупційної складової. Згодом з’явився електронний реєстр судових справ, де можна дізнатися базову інформацію про дату слухання, суддю, предмет позову та сторін процесу.
Однак, навіть в таких, здавалося б, прозорих умовах, суди можуть “хімічити”.
Перегляньте також:
- В Теребовлі поліцейські вилучили тяжкі наркотики у жителя Вінничини
- Досвідчені офіцери навчали молодь тонкощам психологічної підтримки військовослужбовців
В редакцію звернувся тернополянин, який стверджує, що є відповідачем у справі… заочно.
Читайте також
“Я ніби і не Янукович, з країни не тікав, але про судове провадження проти себе дізнався від іншої сторони”, – говорить чоловік.
За його словами, він не отримував ні копії позовної заяви від позивача, ні повідомлення про призначання судового засідання.
“Нема справи проти мене і в реєстрі судових засідань”, – переконаний тернополянин.
Адвокат зі стажем, який не захотів оприлюднювати свої прізвище, каже, що це стандартна “уловка” суддів, які “працюють на клієнта”. Користуючись тим, що грошей на відправлення рекомендованих листів у бюджеті конкретного суду мало, то всі повідомлення відправляють (чи не відправляють) звичайними листами.
“А хто не отримав – нехай виясняє це в поштовому відділенні”, – говорить адвокат.
На його переконання, це розраховано на тих, хто не зможе юридично правильно захистити себе і під дією страху погодиться на запропоновані умови іншої сторони та суду.
Таким чином, людина втягується в суть позову, не звертаючи увагу на порушення процедури і своїх прав.
А от внесення в електронний судовий реєстр справи є обов’язковим, хоча відповідальність за не внесення не передбачена. Наявність запису залежить від справності секретара судового засідання або помічника судді. Зазвичай це їх обов’язок вносити інформацію. Отже, багато залежить від сумління і справності окремих людей.
Але факт не внесення викликає в громадян думки про упередженість – тому самому суді і вирішувати наскільки він поважає свою державу, від імені Закону якої він говорить.
Адвокат переконаний, що відсутність належного повідомлення про судове слухання, як і про позов до суду є грубим порушенням українського законодавства і винні в такій халатності чи упередженості повинні понести справедливе покарання.