Голова Тернопільської РДА Олександр Похилий: «Ми ставимо перед собою конкретну мету: люди повинні щодня відчувати, що їхнє життя справді покращується»

Опубліковано:
10 Грудня, 2016 о 16:43

Посада голови РДА завжди невдячна, адже вимагає високої працездатності, мудрості та вміння знаходити вихід у майже безнадійних ситуаціях, а взамін людина отримує обмаль вільного часу і частий негатив від безлічі проблем. При цьому керівникові району необхідно при досить обмежених можливостях постійно демонструвати позитивну тенденцію розвитку і в жодному разі не панікувати. Одним із таких кризових менеджерів є нинішній голова адміністрації Тернопільського району, а у минулому успішний підприємець Олександр Похилий. За півтора роки на посаді молодому керівникові вже чимало вдалося зробити, але ще більше проблем потребують вирішення. Про звершення та плани на майбутнє — у нинішньому інтерв’ю з Олександром Похилим.

 Робочий день — щонайменше до 21.00

— Я прийшов до влади із приватного середнього бізнесу, яким займався доволі тривалий термін, — розповів Олександр Похилий. — Чудово розумів, що легко не буде, адже, як каже народна мудрість, найгірше жити і працювати в часи змін і війни. Наша країна переживає обидві ці стадії одночасно, отож, жодних “рожевих окулярів” я не вдягав. Та величезний досвід, який можна  отримати на посаді керівника району, таки переважив, і я вирішив спробувати себе в цій новій сфері – в певній мірі пішов на ризик.

«Намагаюся прийняти усіх відвідувачів, відреагувати на кожне звернення. Думаю, це важливо, щоб успішно керувати районом»

За півтора року на державній службі я сповна відчув усі її “принади”. Робочий день щоденно починається о 8.00, а закінчується часто о 20.00-21.00, а те й пізніше. Постійний потік людей зі своїми проблемами, і я намагаюся усіх прийняти, відреагувати на кожне звернення. І не знаю, чи можна інакше керувати районом.

 

Понад 11 млн. грн. для району — за півтора року

— Ми ставимо перед собою конкретну мету: щоб люди щоденно відчували, що їхнє життя справді покращується, і робимо для її втілення все, що в наших силах. Наприклад, торік ми залучили для району з Державного фонду регіонального розвитку понад 4,7 млн. грн. На умовах співфінансування (тобто, крім залучених коштів, ще частину грошей виділили із місцевих бюджетів) вдалося здійснити роботи на чотирьох об’єктах: у дошкільному дитячому закладі у селі Ігровиця (садок тут не працював з 1990 року), гімназії у Великих Бірках (реконструювали паливну котельню), електрифікували три житлові масиви у Байківцях, провели реконструкцію шатрового даху та добудови корпусу в геріатричному будинку в Петрикові.

«Велике значення надаємо енергозбереженню, адже це дасть значну економію коштів, необхідних на оплату енергоносіїв»

Ще 2,7 млн. грн. з Фонду регіонального розвитку плануємо залучити цього року. На меті — реалізація проекту утеплення школи в Почапинцях (на її базі плануємо відкрити опорну школу), а також обладнання там комп’ютерного класу, капітальний ремонт спортивної зали, придбання автобуса та інші витрати. Крім того, за ці кошти відремонтуємо клуб і спортзал в Ангелівці. Ще чотири мільйони плануємо залучити для потреб району за сприяння народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Тараса Юрика як субвенцію на соціально-економічний розвиток. За ці кошти профінансуємо частину робіт на чотирьох об’єктах — замінимо систему опалення у Великогаївській школі, встановимо нові вікна та утеплимо фасад у Великобірківській гімназії, відкриємо дошкільний дитячий заклад у Довжанці та утеплимо фасад школи у Великій Березовиці. Як бачите, велике значення надаємо енергозбереженню, адже це дасть значну економію коштів, необхідних на оплату енергоносіїв.

 

Новий Держбюджет укріпив місцеві громади

— Завдяки новій державній бюджетній політиці ми отримали кошти на реалізацію цілої низки соціальних проектів. На початку року було багато критики на адресу нового Держбюджету, але тепер можемо констатувати, що він значно зміцнив місцеві громади.

«Перевиконання бюджетів дозволить вперше за багато років вкладати кошти в ремонт і реконструкцію клубів, бібліотек, встановлення дитячих майданчиків, обладнання ФАПів…»

Якщо ще торік багатьом селам не вистачало коштів навіть на виплату заробітної плати, то тепер практично всі, включаючи й найбідніші, виконують бюджет. Крім того, маємо перевиконання на кілька мільйонів гривень, що дозволяє вперше за багато років вкладати кошти в ремонт і реконструкцію клубів, бібліотек, встановлення дитячих майданчиків, обладнання ФАПів тощо.

 

З керівниками територіальним громад — повне взаєморозуміння

— Можу сказати, що в нас склалися чудові стосунки з обома головами нових територіальних громад — Анатолієм Куликом, який очолює Байковецьку ОТГ, та головою Великогаївської ОТГ Олегом Кохманом. Обидва головують уже понад 10 років, чудово розуміють місцеву проблематику і знають шляхи вирішення проблем. Мені імпонує їхній підхід, адже вони не акумулюють кошти лише на своїх населених пунктах, а рівномірно розподіляють на всі села громади. І люди, навіть у віддалених населених пунктах, уже відчувають позитивний результат децентралізації — здійснюються дорожні роботи, там де цього десятиліттями не було, підводиться вуличне освітлення, тобто за короткий час у цих громадах  зроблено вже дуже багато.

 

Проблеми військових — у пріоритеті

— Чимало мешканців нашого району повернулися або нині перебувають у зоні бойових дій. На всі їхні звернення намагаємося оперативно відреагувати і відразу вирішити ситуацію, якою б складною вона нездавалася. Виплачуємо також  матеріальну допомогу в сумі 10 тисяч гривень там, хто йде служити за контрактом. Крім того, куруємо 44-ту артилерійську бригаду, що дислокується у Тернополі, і намагаємося вирішити проблеми, якщо вони виникають. А торік ми спільно з волонтерами із с. Петриків відправили для бійців АТО цілковито обладнану карету швидкої допомоги. Отже, у жодному разі не забуваємо про тих, хто нині в окопах захищає Україну і дарує нам тут можливість спокійно працювати, ростити дітей.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: