У Копичинцях з прем’єрою побували тернопільські актори (Фото)

Опубліковано:
9 Листопада, 2016 о 14:13

Хтось живе, повністю занурившись в епоху нанотехнологій, смартфонів, instagram, селфі і всякої різної всячини, не помічаючи, що повз них непомітно і безповоротно пролітає найцінніше: епоха Душі. А конкретніше, епоха книг, виставок, духовного росту, театру… До речі, про театр. Але не отой професійний, де всі не можуть скласти собі ціну, де всі чубляться поміж собою, хто з них кращий чи заслуженіший, а потім все оте виносять на люди. Я про інший театр – народний. Народний театр імені Ореста Савки. Його саме так і називають. Чула на власні вуха. Не «Сузір’я», як свідчить табличка на стіні музею політв’язнів (де ще й досі проходять репетиції ?!), а – імені Ореста Савки. До речі, покажіть мені сучасного режисера, іменем якого ще за життя нарекли аматорський колектив? Я пишаюсь тим, що знайома з його акторами і з Режисером. Свідомо слово «Режисер» пишу з великої літери…

Читайте також



Тернопільський театр переїхав у в’язничну камеру (Фото)
У листопаді артисти Тернопільського драмтеатру покажуть уже відомі вистави та представлять прем’єру
Тернопільських акторів засуджують за те, що знялися в антиукраїнській стрічці «Волинь»
Два тернопільських актори стали заслуженими
Чому нам так погано живеться? Про це знає тернопільський режисер В’ячеслав Жила
Борис Репка планує для молодих акторів запросити молодого режисера

Між тим в  Індії дуже шанують людей, які впродовж життя роблять Сєву. Сєва мовою санскриту – безкорисливе служіння. А просвітницьке служіння – й поготів. Але там не шанують тих, хто заважає таким людям і не сприяє їм у їхній сподвижницькій праці. Бо, насправді, людина за життя має накопичувати бонуси і статки не земні, а небесні. Отож, не зважаючи  на численні перешкоди звідусіль, театр імені Ореста Савки таки зумів поставити виставу «Парубок та спокусниці». Прикро тільки одне: прем’єра, всупереч логіці, відбулась не в Тернополі, а в Копичинцях. Це моя думка. Хоча, з іншого боку, враховуючи те, скільки років у свій час пан Орест пропрацював у цьому містечку і який там заклав потужний культурний пласт (чого тільки вартий єдиний в Україні музей театрального мистецтва! – авт.) традицій, можна цей порух його Душі сприйняти як належне. Втім, Америки я не відкрила, бо ж давно всім відомий біблійний вислів про те, що нема пророка у власній Вітчизні.

Лірико-романтична комедія двох тернопільських авторів – Марії Баліцької та Богдана Мельничука, з елементами шоу – це вдало замаскований крик душі сучасної молоді до можновладців зматеріалізованого світу: зупиніться, оговтайтесь, схаменіться! За нібито легковажною назвою вистави – скалічені долі численних молодих душ, і схоже на те, що нема цьому «процесу» ні кінця, ні краю. Чого вартий монолог однієї з головних героїнь (акторка – Зоряна Биндас), де вона щиро й мудро оцінює ситуацію, що склалася у суспільстві: «Болото не любить, коли хтось чи щось є чисте, дзвінке, незаплямоване… Треба обов’язково все забруднити: щоби були, як усі. Ось і я, щоб налагодити власний бізнес, мусіла наплювати у власну душу і побувати на дні хтивого життя. Я не шукаю нічийого співчуття, не виправдовую себе. Я, як найбільша грішниця – сповідаюся вам. Але сьогодні нема іншого шляху самоутвердження, самовираження. Нині не можна зайняти гідну нішу і не заплямувати честі, принаймні, я не знала, як це зробити…».  Справжньою родзинкою були сценки із «Сектором моралі». Поява цих акторів щоразу викликала у глядачів сміх.

І хоча в театральних колах прийнято казати, що прем’єра – це генеральна репетиція, скажу від себе – з поставленими завданнями у колективі вдало впоралися всі  актори:  Юрій Дзюла, Мар’яна Гуринович, Дмитро Лукіша, Юрій Лаховський, Андрій Тимочко, Іван Пельц, Олена Борисюк , Діана Матушевська, Оксана Нижник ,Оксана Балуцька-Кічак, Тамара Вощило, Наталя Кос, Світлана Умриш, Володимир Черкас, Богдан Маюк, Світлана Дзісь, Діана Аксенчук, Галина Липак , Олег Наворинський, Павло Лукіша, Михайло Микусь, Назарій Наджога, Володимир Якубовський, Мар’яна Іванюха. Мабуть це тому, що основне ядро виконавців – молодь, і їм не дуже доводилося напружуватися, аби  перевтілюватися. Адже вистава про сучасну молодь і її проблеми. Доречно доповнюють гру акторів веселі пісеньки на слова Богдана Мельничука (музика – Ігор Вовчак, Віктор Морозов, Ірина Зінковська).

У багатьох сучасних режисерів побутує модна тенденція цупити готові вистави з Інтернету. Через те в тих виставах, зазвичай,  відсутні душа і серце. Чого не скажеш про «новонароджену савківську дитину». Бо як сказав один з авторів –  Богдан Мельничук, що найбільше щастя для автора, коли він дивиться і не впізнає своєї п’єси. Отож у результаті дружнього тандему режисера (він же й художній керівник театру), сценографіста, художників, балетмейстерів, хормейстера, головного адміністратора, композиторів  маємо добротну виставу, яку має подивитись Тернопіль і не тільки. Бурхливими щедрими оплесками винагородили копичинецькі глядачі режисера – заслуженого діяча мистецтв України, лауреата багатьох премій Ореста Савку, авторів, письменників  Марію Баліцьку і Богдана Мельничука, акторів. Очільник міста Павло Лосик особисто зі сцени подякував народному аматорському театру за невтомну працю та активну високодуховну життєву позицію.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: