Чи задоволені батьки якістю харчування у тернопільських школах?

Опубліковано:
7 Листопада, 2016 о 09:13

Харчування у школах має відповідати примірному двотижневому меню, затвердженому у Держпродспожислужбі. Утім, якщо підприємець і відхилиться, то карати його нікому – на перевірки діє мораторій. Тож, аби змінити ситуацію, слід брати справу у свою руки батькам, – пише 20 хвилин.

Для цього їм потрібно написати заяву щодо проведення перевірки. Якщо служба отримає дозвіл зі столиці, то вирушить з перевіркою на харчоблок, розповідають фахівці.



Відгуки – позитивні

Утім, тернополяни в основному задоволені якістю харчування у тернопільських школах. Кажуть, що годують там смачно і ситно. Адже підприємці, що виграли тендерні конкурси і орендують приміщення їдалень, зацікавлені у хорошій роботі та відгуках. Коштує дитячий обід 10-14 грн.

– Моя дитина навчається у школі мистецтв і тут їдальні нема. Діти, за договором, харчуються у школі №24, – розповідає тернополянка Надія Прийдун. – Обіди смачні. За 12 гривень дитина отримує перше, друге, чай. Дитині подобається. І врешті – це ж їдальня. І вимагати від неї чогось незвичайного неможливо.

Позитивно відгукуються тернополяни про харчування особливо у центральних школах. Тут, як відомо, можуть харчуватись і дорослі. Тож, в обідню пору під шкільними їдальнями – черги з офісних працівників центральної частини міста, студентів.

Приміром, так відгукуються про їдальню в гімназії Івана Франка.

Читайте також

Шок: чим насправді годували воїнів української армії (Відео)
В Бережанах шукають тих, хто годуватиме учнів у школах
Споживчий кошик: тернополяни можуть собі дозволити одні штани на 4 роки
Тернопільських діток вчать правильно харчуватись
На харчування дітей у садочках виділили понад 3 мільйони гривень

– Там нормально годують. Дитина на перерві між уроками може піти поїсти нормально, ціни помірні, готують нормально, – пишуть у відгуках читачі на сайті 20minut.ua. – Туди багато людей ходять обідати. Хоч були відгуки минулого року, що там «отстой». Я розумію, для тих хто в кабаках звик харчуватись, там не комільфо зовсім. А для дітей, студентів, тих хто хоче поїсти чи перекусити нормально, там може бути перше, друге і компот з булочкою. Великі черги і у їдальні школи №5.

– Борщі, супи, картопля, каша, макарони, оладки, сирники власного приготування – усе смачно і недорого, – ділиться враженнями вчитель образотворчого мистецтва Галина Гаргура. – Є навіть власна випічка. Доступні ціни, великий вибір. Ось мій онук, коли приходить в гості, а вчиться в школі №2, нерідко тут обідає. Загалом, йому смакують страви в обох їдальнях

До слова, попри захоплення тернополян тим, що пообідати у їдальні можна і самим дорослим, є противники такої можливості. Мовляв, на що дивиться санстанція та не чи гидко дорослим, що сторонні люди потрапляють на територію шкільної їдальні, користуються тими ж, що й діти, ложками, вилками.

Відмовились від обіду

Загалом тернопільські батьки розпитують, чим годуватимуть їхніх діток у школах не кожного дня. Утім, примірне меню знають.

– Моя донька не з тих, кого можна нагодувати будь-якою навіть домашньою їжею, – каже тернополянка Ольга Басюк. – Окрім того, має проблеми з підшлунковою. Тож, після кількох разів недуже хороших наслідків після шкільного обіду за 10 гривень, відмовились від цієї затії. Приміром, якось на обід були пельмені, посипані приправою «Мівіна», чи як писало у меню – вареники з м’ясом. Дитині було зле після такого обіду. Класний керівник пояснила, що там є можливість замінити страву із меню, якщо щось підходить. Але ж звідки діти знають, що можна, що не можна. Словом, скажу так – твої діти, твої проблеми. Всім решту –направду діла до твоєї дитини нема.

Тож тернополянка вирішила, що її дитина просто не ходитиме у їдальню. Мовляв, псувати собі нерви скандалами зайвий раз нема бажання. Адже, скільки не чула та не читала про будь-які сварки у навчальних закладах, то вони закінчуються однаково: на слова однієї мами-бунтарки відразу знаходяться 10 мам з протилежною думкою.

– Знаю, що навіть деякі першокласники відмовлялись від обіду, – додає вона. – Деяким просто страви не подобаються. Приміром, вермішель, затерта сиром. Сумніваюсь, що це сир, швидше сирний продукт.

Затверджує колишня СЕС

Чи можуть дорослі харчуватись у шкільних їдальнях, та хто контролює та відповідає за якість харчування, ми поцікавились у міському управлінні Держпродспоживслужби.

– Харчоблок не є режимним закладом, куди не можна допускати сторонніх, – роз’яснює головний спеціаліст міського управління Держпродспоживслужби Тетяна Мандрик (раніше головний спеціаліст Тернопільського міського управління Головного управління Держсанепідслужби в області – прим. ред.). – Це є заклад громадського харчування. Відповідно, там можуть харчуватись і інші особи. Ну, звичайно, що це має бути не на шкоду дітям. Можливо, краще це робити тоді, коли діти перебувають на уроках. Але це питання має врегульовувати підприємець, який займається харчуванням в конкретній школі та адміністрація закладу.

Загалом, харчування у шкільних їдальнях відбувається відповідно до наказів, розпоряджень Міносвіти, МОЗ. Що ж саме повинно бути на столах у діток, а чого не має, прописано у Наказі №620 від 15.08.2006 «Інструкція щодо організації харчування учнів у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах».

– Харчування учнів у нас у школах повинно відбуватись відповідно до двотижневого примірного меню, яке погоджене у нашій службі, – продовжує Тетяна Мандрик. – І пельменів, я вас запевняю, в цьому меню нема. Ні власного приготування, ні напівфабрикатів. Є вареники з м’ясом. Пельмені готують із сирого м’яса, а вареники – із вареного. Тобто, ідеться про подвійну термічну обробку.

Утім, пані Мандрик не виключає, що підприємці можуть відхилятись від того меню. А їхня служба наразі важелів впливу не має, оскільки планових перевірок не проводить. На це – мораторій.

– Приміром, вермішель, затерта сиром, у меню є, – каже пані Мандрик. – Якщо ж хтось використовує натомість сирний продукт, то це вже порушення. Тож, якщо виникають претензії, батьки можуть звернутись із заявою до міського управління Держпродспоживслужби. Якщо служба отримає дозвіл із Києва, то зможе вирушити на перевірку. Телефон управління – 52-10-40. Скарг, до слова, цьогоріч ще не було.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Drone Force
22:11, 14 Січня, 2025

Філософ і випускник духовної семінарії розповів про навчання на оператора дрона

ТОП новини тернопільщини: