Невсипуча творча енергія кандидата історичних наук, викладача Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ Ярослава Дзісяка, не перестає дивувати. Складається враження, що натхнення він черпає із… доріг. Влучніше буде сказати – із осмислених подорожей. Таких у його житті досить. Адже за фахом він історик. Бажання пізнавати довколишній світ, ментальну природу людини – безмежне і невичерпне. Звідси – філософський погляд на життя. Мабуть це і склало серцевину прагнення чоловіка висловлюватися на папері короткими і влучними фразами, які за жанровою ознакою відносять до афоризмів. Як каже сам автор: «Це короткі фрази для усвідомлення і мала відстань для написання». У попередньому поетичному виданні «Фортеці катренів» Ярослав рясно підсилив поетичне тло мандрівними світлинами. А книжечку афоризмів кишенькового формату щедро проілюстрував фотографіями, на яких «застигли» зображення мостів і кладок. Кожен міст і навіть кладочка, – каже автор, – це перехід через річку, струмок, через певний Рубікон на життєвому шляху людини. Так і кожен мій вислів – це сходинка на шляху пізнання світу.
Читайте також
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
До слова. Я була свідком, як за «Афоризмами» була черга у спілці письменників і їх переписували. Занотуємо і ми деякі з них, щоб мати уявлення про неординарне мислення нашого сучасника.
«Бог створив природу і людину, людина створила релігію і суспільство, які нищать природу і спотворюють уявлення про Бога».
«Смуток – це мірило пізнання земних радостей».
«Світ прекрасний тим, що є місця, де сповільнюється час».
«Пам’ять та її усвідомлення – один з основних компонентів існування індивіда і Нації. Це основа шляху розбудови особистості та держави».
«Всесвітом править Порядок, а життям – Хаос».
«Поезія – це не підмет і присудок, це означення образів, а ще – присуд читачів».
«Є речі та явища, які я не розумію в силу своєї обмеженості. Але є люди і явища, яких я не розумію в силу їхньої обмеженості».
«Бог створив людей, а вони спотворили його творіння».