Археологи зняли мармурову плиту з похоронного Ложа Христа в Гробі Господньому в Єрусалимі, повідомляє видання International Business Times.
Дослідники виявили велику кількість кам’яного матеріалу під мармуровою плитою, яка була встановлена в 1555 році. За словами археолога Фредріка Гіберті (Fredrik Hiebert) з Національного географічного товариства, хоча попереду ще багато наукових досліджень, але, в кінцевому рахунку, вчені зможуть побачити, якою була оригінальна поверхня каменю, на якому, за переказами, покоїлося тіло Ісуса Христа.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Гроб Господній укладений в едікулу (Кувуклію) – купольну каплицю з жовто-рожевого мармуру. Існуюча Кувуклія відновлена в 1809-1810 роках за проектом грецького архітектора Миколи Комина. Зараз тут проводяться реставраційні роботи під керівництвом Антоніо Марополо з Національного технічного університету Афін, фахівця в галузі збереження пам’яток і будівельних матеріалів. На думку вчених, розкриття гробниці дозволить археологам з’ясувати, чому свята Єлена, яка проводила розкопки в Єрусалимі, вирішила, що ця гробниця є місцем поховання Христа.
Свята Єлена (Флавія Юлія Олена Августа) – мати Костянтина I, який правив Римською імперією з 306 по 337 рік нашої ери. Вважається, що під час свого паломництва, вона виявила Гроб Господній, Животворящий Хрест і інші християнські реліквії.